Proti Spartě opět stáli rozhodčí

KUTNOHORSKO - Ze tří zástupců regionu v I. A třídě se o víkendu podařilo uspět pouze fotbalistům Uhlířských Janovic, kteří vyhráli v Mnichově Hradišti. Tradičně prohrál Sokol Družba Suchdol a tentokrát i Sparta ČKD Kutná Hora.

13.5.2007

Ilustrační foto.Foto: DENÍK/René Svoboda

Pořádné emoce byly k vidění v regionálním derby mezi fotbalisty Libodřic a Kutné Hory. Domácí hráči totiž kopali v utkání dvě penalty a to se hostům nelíbilo. Pořadatelé měli co dělat, aby nedošlo k šarvátkám. Duel I. A třídy nakonec rozhodl František Suchánek, který vstřelil všechny tři góly svého týmu a před časem v Lorci nosil dres Sparty. „Kdyby proti nám rozhodčí nařídil dvě penalty, taky by se mi to nelíbilo,“ nechal se po utkání slyšet hrající trenér Libodřic Jiří Černý. „Co vám k tomu mám říct, sudí je odpískal a tak se to prostě musí brát,“ dodal.

Libodřice - Kutná Hora 3:2

Libodřice získaly do poločasu dvoubrankový náskok. Oba góly zařídil ze standardních situací střední halv František Suchánek – napřed ve 22. minutě proměnil hodně spornou penaltu, aby za dalších jedenáct minut precizním trestným kopem rozjásal domácí příznivce podruhé. Po přestávce ale jakoby domácím došly síly. Favorizovaná Kutná Hora přidala plyn, zatlačila Libodřice na jejich polovinu a brzy zaslouženě snížila. Aktivně hrající Fajfr číhal u tyčky a v pravý moment trknul do balonu hlavou.

Hosté pokračovali v náporu. Nezbrzdilo je ani vyloučení Štainze, který klukovsky sáhnul do rozehrávky rukou a viděl druhou žlutou kartu.
K vyrovnání Hoře však musel pomoci soupeř. Libodřický bek Březina se ve skrumáži před svou bránou špatně zorientoval a Černému poslal do sítě parádního vlastence.

Teprve pak se Libodřice probraly. Několik slibných brejků ale nedotáhly do zdárného konce. Zkušeného gólmana Vocela nepřekonal ani lišák Pěkný z trestného kopu, přestože svůj oblouček nasměroval na nevyzpytatelné vyšlapané hliněné kolo v malém vápně a balon nečekaně a nepříjemně kutnohorskému gól〜manovi odskočil.

Rozhodnutí padlo v 83. minutě. V běžeckém souboji Jouzy s domácím Jelínkem druhý jmenovaný upadl a sudí Bartoš nařídil druhou velmi přísnou penaltu. Suchánek tak bez potíží zkompletoval svůj hattrick. „Byl to fotbalový zločin fotbalových gansterů. Víc k tomu nemám co dodat,“ řekl nazlobený kouč Kutné Hory Jaroslav Bejlek.

Branky: 22. pok.kop, 33. a 83. pok. kop Suchánek – 59. Fajfr, 71. vlastní Březina. Rozhodčí: Bartoš. ŽK: Dolejší, Pěkný, Vyskočil, Jelínek – Vodička, Malina, Štainz. ČK: 66. Štainz (Kutná Hora). Diváků: 150. Libodřice: Černý – Březina, Dolejší, Bálek, J. Růžička – Dušek, Klička, Suchánek, Pěkný – Vyskočil, Jelínek. Kutná Hora: Vocel – M. Růžička, Šváb, Jouza, Vodička – Štainz, Schwarz, Fajfr, Áuer – Churavý, Malina (46. Janovský).

Mn. Hradiště - Uhl. Janovice 0:1

„V utkání jsme měli velké štěstí. Zejména skvělý Verner chytil čtyři jasné branky,“ chválil po utkání svého svěřence uhlířskojanovický trenér Josef Bohatec a to nebylo vše: „Další šance jsme vykopávali z brankové čáry, prostě to byla klika. Dneska zápas vychytal výborný Verner.“ Výsledek napovídal velmi vyrovnanému zápasu: „Utkání bylo vyrovnané. My jsme hráli odzadu na brejky, protože tak venku hrajeme.“ Hosté vstřelili branku v 78. min., kdy obešel Špitálník stopera domácích a do protipohybu gólmana skóroval. „Mů〜žeme děkovat Špitálníkovi, který poslední dobou dává důležité góly. Dnes to opět potvrdil, jenže v závěru mu odešlo tříslo a musel jsem ho vystřídat,“ upřesnil trenér Bohatec a vyjádřil se k sestupovým vodám: „Na konci tabulky je to tak zkomplikované. Momentálně je čtyři až pět týmů na sestup. Nevím, jestli můžu věřit v záchranu. Příští týden hrajeme doma a nikdy nedokážeme potvrdit utkání z venku.“

Trenér do příští zápasu vkládá naději do hráčů. „Nechám to na hráčích a uvidíme, jak se v průběhu týdne dokážeme připravit, protože máme dost zraněných hráčů. Příští týden nás čeká Vlašim B, a to bude velice těžké,“ zdůraznil kouč. „Hlavně doufám, že další důležitý duel zvládneme psychicky, protože taková utkání nám nejdou,“ pokrčil rameny na závěr.

Branky: 78. Špitálník. Rozhodčí: Beran – Brožek, Bohuněk. Bez karet. Poločas: 0:0. Uhlířské Janovice: Verner – Blecha, Bohatec, Boubín (46. Sojka), Strnad – Vedral, Veliký, Špitálník (80. Kocourek), Uher – Jícha, Stoupa (74. Svoboda). Trenér Josef Bohatec.

Kosořice - Suchdol 7:0

„Vydrželi jsme ještě první půli, ale pak už to nešlo. Polovina týmu byla v sobotu za béčko,“ přiznal zklamaně po utkání vedoucí mužstva Suchdola Emil Novotný. Suchdol by chtěl za týden konečně doma prolomit černou sérii drtivých porážek: „Doufáme, že se nás konečně sejde víc.“ Suchdol už je jistým sestupujícím, ale hlavu si z toho nikdo nedělá: „Není to zase takové zklamání. My to přežijeme,“ usmíval se Novotný.

Rozhodčí: Prislupský – Urbánek, Kafka. Poločas: 2:0. Suchdol: Procházka – Marha, Pařez, Němec, Volný – Zelenka, Bém, Čunderlík, Jakubů – Střihavka, Beneš. Trenér Václav Schwarz nejst.

13.5.2007 VSTUP DO DISKUSE

Ve středu v Kutnohorském deníku: prvňáci ze ZŠ T.G. Masaryka Kutná Hora

Požár mašiny zastavil celou trať. Naštěstí se nikomu nic nestalo
11

KRÁTCE: Taneční se blíží ke konci, věneček bude 1. prosince

Kutnohorsko - Přinášíme vám krátké zprávy.

Studenti ze SOŠ a SOU řemesel Kutná Hora sbírali zkušenosti v Irsku

Kutnohorsko - V rámci programu Erasmus+ se začátkem listopadu vypravilo na pracovní stáž do Irska šestnáct studentů SOŠ a SOU řemesel Kutná Hora. Zúčastnili se jí čtyři mechanici-elektronici, čtyři kosmetičky a dva zámečníci ze školy v Čáslavské ulici a tři studentky oboru sociální činnost a tři z oboru veřejnosprávní činnost ze školy v Seifertových sadech.

Cukrářské slavnosti čeká repete, festival sladkostí se vrátí v prosinci

Kutná Hora – Cukrářské slavnosti, které se v historickém centru města těšily velkému zájmu na začátku května letošního roku se dočkají pokračování v sobotu 9. prosince.

Vrdy rozhodly ve Zbraslavicích z penalty a jsou podzimním mistrem okresu

Kutnohorsko /FOTOGALERIE/ - Okresní fotbalový přebor mužů na Kutnohorsku je ve své polovině. V sobotu se odehrálo kompletní třinácté kolo. Ohlédnutí za posledním podzimním kolem zahájíme v Církvici, kde domácí celek podlehl Sedlci 0:2 po dvou trefách ve druhé půli.