Kutná Hora - Sokoleč 2:0

Domácí se od začátku usadili na polovině soupeře a zahrávali sérii rohových kopů. Z nich ale gólmana Podrazského příliš nezaměstnali. Až v 15. min. po obléhání sokolečské brány se míč odrazil přímo k Vančurovi a ten ho prudkou ranou poslal přímo k tyči - 1:0. O chvíli později Janovský před prázdnou bránou hlavou netrefil centr. První problém pro domácí se vyskytl ve 40. min., kdy byl vyloučen Jakub Vančura. „Nic jsem mu neudělal,“ tvrdil o poločasové přestávce postižený hráč a upřesnil: „Jenom jsem mu řekl, že si snad dělá srandu a hned jsem ji měl.“ Velmi důležitou branku Kutnohorští stihli ještě před přestávkou: Ve 44. min. po rohovém kopu hlavičkoval do sítě Štainz - 2:0.

I druhou půli začali domácí výborně a soupeře zmačkli. Jenže i tentokrát rohy létaly do šestnáctky zbytečně. V 56. min. se ke své typické střele ze střední vzdálenosti napřáhl Schwarz a gólman Podrazský konečky prstů míč vytlačil na břevno. V 74. min. hostující gólman rozehrál aut na Vacka, ten odevzdal míč Štainzovi a kutnohorský útočník pak pálil jen do rukou brankáře. V 88. min. zabojoval M. Šváb, připravil šanci Auerovi, který tvrdou ranou z ideálního místa přestřelil.

„Utkání se nám vydařilo, odehráli jsme ho podobně jako minulý týden takticky slušně,“ uvedl kutnohorský kouč Jaroslav Bejlek a navázal: „Hráčům musím poděkovat, začínám si vážit jejich disciplíny.“ Ovšem právě pro nedisciplinovanost poslal předčasně pod sprchy Jakuba Vančuru. „Údajně strčil do rozhodčího, Vančura tvrdí, že se o něj jen opřel. V každém případě to byla nedisciplinovanost hráče,“ zdůraznil Jaroslav Bejlek, který výkon rozhodčího, jenž měl evidentně přísnější metr na domácí, komentovat moc nechtěl. „Já to vím a můžu říkat cokoliv, ale stejně se to nezmění,“ pokrčil rameny Jaroslav Bejlek.

Branky: 15. J. Vančura, 44. Štainz. Rozhodčí: Černoch - Kovář, Rybka. ŽK: V. Schwarz st., Malina, Štainz, Jouza, Vodička - Malinovský, Vodvářka. ČK: 40. J. Vančura (KH). Diváků: 170. Poločas: 2:0. K. Hora: Vavřina - Malina, B. Šváb, Jouza, Vodička - J. Vančura, Churavý (83. Skokan), V. Schwarz st., Auer - Janovský (46. Oliva, 87. M. Šváb), Štainz. Trenér Jaroslav Bejlek.