Dorostenci Kutné Hory zachránili divizi

KUTNÁ HORA - Starší dorostenci Sparty ČKD Kutná Hora v předposledním divizním kole hostili FC Hlinsko. Tohoto soupeře potřebovali porazit, aby si zachovali reálnou šanci na udržení se v soutěži. A když Poděbrady v Liberci prohrály 3:2, je o záchraně Kutné Hory rozhodnuto. Sparta do Poděbrad už může jet k poslednímu zápasu sezony bez nervů.

13.6.2007

Ilustrační foto.Foto: DENÍK/René Svoboda

Kutná Hora - Hlinsko 5:1

Začátek utkání se o dvacet minut zdržel kvůli řádné čekací době na hlavního rozhodčího. Ten přesto do Lorce nedorazil, a tak se píšťalky ujal Martin Jansa. A domácí začali skvěle: V 11. min. T. Šváb poslal do pokutového území hostů ostrý centr, který minuli brankář Jindřichovský i Vácha, a míč si tak vrazil do vlastní sítě Urubčík. O tři minuty později mohl vedení Sparty pojistit Vácha, jenže Jindřichovský jeho střelu tentokrát vyrazil. V 15. min. na druhé straně gólman Vavřina vyrazil dobrý centr Charouse jen k volnému Šustákovi, který naštěstí přestřelil a ve 22. min. Vavřina krotil nadvakrát Skálovu ránu. Ve 25. min. zakončoval z nadějné pozice Hačka, ovšem jen do boční sítě. Ve 31. min. Pospíšilovu střelu skvěle vytáhl Jindřichovský na roh. Studená sprcha v parném poledni na domácí přišla těsně před přestávkou: Domácí obrana jen přihlížela slalomu Šustáka, který hezkou individuální akci zakončil vyrovnávacím gólem do šatny - 1:1.

Jenže Sparta věděla, o co hraje, a druhý poločas měla ve své moci. V 55. min. se dlouhý Vavřinův výkop odrazil za obranu hostů a důrazný A. Schwarz byl u míče dříve než gólman Jindřichovský - 2:1. V 62. min. z hranice šestnáctky sice T. Šváb z trestného kopu přestřelil, ovšem v 68. min. kutnohorský záložník unikl po pravé straně, odpovědnost v zakončení vzal na sebe a zvyšoval už na 3:1. Po této brance odpor Hlinska opadl a zápas se už prakticky jen dohrával. V 70. min. Jindřichovský vyrážel bombu A. Schwarze, ovšem v 80. min. Hačka viděl rozeběhnutého A. Schwarze a bylo to 4:1. Třešničku na dort přidal v 84. min. V. Schwarz v podobě pátého gólu.

Kutnohorský trenér Bohuslav Šváb před utkáním žádné velké nervy neprožíval. „Klukům jsem věřil,“ zdůraznil a zhodnotil zápas: „V prvním poločase si hosté dali vlastní gól, my jsme ale nedokázali ze sedmi šancí dát branku. Nakonec po hrubce celé obrany hosté gólem do šatny vyrovnali. Dalo mi v kabině hodně práce kluky zmobilizovat do druhého poločasu. Trochu trvalo, než jsme se rozehráli, ale na konci už to bylo tak, jak bych si to představoval.“ Vítězství nad Hlinskem by pro Kutnou Horu mohlo za jistých okolností znamenat záchranu a v posledním kole v Poděbradech už by prakticky o nic nešlo. „Záleží na středečním výsledku Poděbrad v Liberci. Pokud nevyhrají, jsme definitivně zachráněni,“ zakončil Bohuslav Šváb.

Branky: 11. min. vlastní (Urubčík), 55., 80. A. Schwarz, 84. V. Schwarz - 45. Šusták. Rozhodčí: Martin Jansa. ŽK: A. Schwarz, Vácha - Najman, Charous, Holec, Urubčík, Jindřichovský. Diváků: 80. Kutná Hora: Vavřina - Kopecký, Rathauz, Procházka, Miler (68. V. Schwarz) - Hačka, A. Schwarz, Pospíšil, Skokan - Vácha (74. Janoušek), T. Šváb (81. Heinz). Trenér Bohuslav Šváb. Poločas: 1:1.

13.6.2007 VSTUP DO DISKUSE
František Hakl s trofejí pro mistry světa v malém fotbale, kterou s českou reprezentací vybojoval v Tunisku.

Zlatý šampion Hakl věří, že vítěznou atmosféru přenese i do Benátek

Krajský úřad Středočeského kraje v Praze.

Krize krajské koalice dospěla na ostří nože. Silná slova mohou vystřídat činy

Odstartoval první ročník festivalu Start Fest

Kutná Hora /FOTOGALERIE/ - Žádný začátek není snadný a v umění toto tvrzení platí dvojnásob, právě z toho důvodu vznikl festival Start Fest. Ten si, jak už je z názvu patrné, klade za cíl pomoci mladým umělcům odstartovat jejich kariéru. V Kutné Hoře se festival Start Fest konal poprvé v pátek 14. října v kutnohorském Planet Music clubu. Publiku se představilo několik kapel a svou tvorbu na společné výstavě odprezentovali také mladí fotografové.

Děti z mateřských škol se setkaly v Březové u Kutné Hory

Březová /FOTOGALERIE/ - Společné setkání dětí, rodičů i organizátorů projektu Putovní olympiády mateřských škol se uskutečnilo v sobotu 14. října v krásném prostředí zábavného parku Heroland, v Březové u Kutné Hory při příležitosti ukončení pátého ročníku projektu spolupráce, který realizuje MAS Lípa pro venkov společně s partnerskou MAS Zálabí.

Kutnohorští policisté hledají muže z kamerového záznamu

Kutná Hora - Kutnohorští policisté pátrají po totožnosti muže z kamerového záznamu v Kutné Hoře. "Osoba na fotografii z kamerového záznamu může poskytnout informace k případu podvodného jednání, ke kterému došlo v uplynulých dnech v Kutné Hoře. Svým svědectvím může přispět k dopadení pachatele, či objasnění tohoto případu," uvedla policejní mluvčí Vendulka Marečková.

Děti navštívily policejní oddělení v Uhlířských Janovicích

Uhlířské Janovice /FOTOGALERIE/ - Děti ze Základní školy Uhlířské Janovice navštívili v říjnu letošního roku v dopoledních hodinách místní Obvodní oddělení Policie ČR.