Kutná Hora - Hlinsko 5:1

Začátek utkání se o dvacet minut zdržel kvůli řádné čekací době na hlavního rozhodčího. Ten přesto do Lorce nedorazil, a tak se píšťalky ujal Martin Jansa. A domácí začali skvěle: V 11. min. T. Šváb poslal do pokutového území hostů ostrý centr, který minuli brankář Jindřichovský i Vácha, a míč si tak vrazil do vlastní sítě Urubčík. O tři minuty později mohl vedení Sparty pojistit Vácha, jenže Jindřichovský jeho střelu tentokrát vyrazil. V 15. min. na druhé straně gólman Vavřina vyrazil dobrý centr Charouse jen k volnému Šustákovi, který naštěstí přestřelil a ve 22. min. Vavřina krotil nadvakrát Skálovu ránu. Ve 25. min. zakončoval z nadějné pozice Hačka, ovšem jen do boční sítě. Ve 31. min. Pospíšilovu střelu skvěle vytáhl Jindřichovský na roh. Studená sprcha v parném poledni na domácí přišla těsně před přestávkou: Domácí obrana jen přihlížela slalomu Šustáka, který hezkou individuální akci zakončil vyrovnávacím gólem do šatny - 1:1.

Jenže Sparta věděla, o co hraje, a druhý poločas měla ve své moci. V 55. min. se dlouhý Vavřinův výkop odrazil za obranu hostů a důrazný A. Schwarz byl u míče dříve než gólman Jindřichovský - 2:1. V 62. min. z hranice šestnáctky sice T. Šváb z trestného kopu přestřelil, ovšem v 68. min. kutnohorský záložník unikl po pravé straně, odpovědnost v zakončení vzal na sebe a zvyšoval už na 3:1. Po této brance odpor Hlinska opadl a zápas se už prakticky jen dohrával. V 70. min. Jindřichovský vyrážel bombu A. Schwarze, ovšem v 80. min. Hačka viděl rozeběhnutého A. Schwarze a bylo to 4:1. Třešničku na dort přidal v 84. min. V. Schwarz v podobě pátého gólu.

Kutnohorský trenér Bohuslav Šváb před utkáním žádné velké nervy neprožíval. „Klukům jsem věřil,“ zdůraznil a zhodnotil zápas: „V prvním poločase si hosté dali vlastní gól, my jsme ale nedokázali ze sedmi šancí dát branku. Nakonec po hrubce celé obrany hosté gólem do šatny vyrovnali. Dalo mi v kabině hodně práce kluky zmobilizovat do druhého poločasu. Trochu trvalo, než jsme se rozehráli, ale na konci už to bylo tak, jak bych si to představoval.“ Vítězství nad Hlinskem by pro Kutnou Horu mohlo za jistých okolností znamenat záchranu a v posledním kole v Poděbradech už by prakticky o nic nešlo. „Záleží na středečním výsledku Poděbrad v Liberci. Pokud nevyhrají, jsme definitivně zachráněni,“ zakončil Bohuslav Šváb.

Branky: 11. min. vlastní (Urubčík), 55., 80. A. Schwarz, 84. V. Schwarz - 45. Šusták. Rozhodčí: Martin Jansa. ŽK: A. Schwarz, Vácha - Najman, Charous, Holec, Urubčík, Jindřichovský. Diváků: 80. Kutná Hora: Vavřina - Kopecký, Rathauz, Procházka, Miler (68. V. Schwarz) - Hačka, A. Schwarz, Pospíšil, Skokan - Vácha (74. Janoušek), T. Šváb (81. Heinz). Trenér Bohuslav Šváb. Poločas: 1:1.