„Dnešní zápas jsem vůbec nechtěl hrát, protože to s fotbalem nemělo nic společného,“ krčil rameny trenér Sokola Malín Tomáš Vojtíšek. „Byla to loterie. Oni dali gól, my neproměnili desítku. Od toho se vše odvíjelo. S fotbalem to ale nemělo nic společného,“ opakoval.

To Miroslav Voplakal, trenér TJ Zbýšov, odcházel ze hřiště s úsměvem na tváři. „Vyhráli jsme zaslouženě. Terén byl sice těžký, ale hráči i rozhodčí to zvládli,“ ohlédl se za posledním podzimním zápasem. Zbýšovští mohli utkání dotáhnout s nulou, zvlášť po neproměněné Mělšově penaltě. Jenže čisté konto Dostálovi překazil Petr Štoček. „To hráčům určitě vyčtu, gól v takovém zápase zamrzí,“ zlobil se naoko na své hráče. „Bohudík za 4:1. Když jsem dnes viděl terén, měl jsem dost velké obavy,“ přiznal a uvedl, že právě Zbýšovští chtěli střetnutí sehrát. „Domácí sice nejdříve hrát nechtěli, ale promluvili jsme si s tím, že v příštích dnech by mohl být terén ještě daleko těžší. Přistoupili na hru a byl to slušný zápas,“ uzavřel Miroslav Voplakal.

Fotbalisté TJ Zbýšov za celou podzimní část v okresním přeboru prohráli pouze v jedenáctém kole ve Zruči nad Sázavou 2:1, další body pak ztratili po remízách v 6. a 7. kole s Viktorií Sedlec (0:0) a na hřišti Sokola Kaňk (2:2).

V současné tabulce mají před Paběnicemi náskok šesti bodů, ovšem jejich nejhlavnější soupeř v boji o postup má k dobru nesehrané domácí utkání se Sedlcí. Zbýšov a Paběnice mají v současné době v tabulce pravdy po jedenácti bodech.