Obhajovat prvenství z loňského XIII. ročníku budou fotbalisté staré gardy Sparta Kutná Hora. I když v jejich „podání“ mluvit o staré gardě je možná poněkud troufalé, neboť většina fotbalistů působících v tomto týmu jsou stále aktivní hráči okresních i krajských soutěží v kopané.

Vylepšit ne příliš lichotivé umístění z minulého roku pro trojnásobného vítěze turnaje, 4. místo, se pokusí tradiční účastník turnaje SK Kamenné Žebrovice (okr. Kladno). Tento tým kraloval nad turnajem v letech 2001 – 2003. „Nováčkovské“ místo (vždy jedno místo je vyhrazeno pro tým, který na turnaji ještě v jeho historii nestartoval) pro tento rok přijalo mužstvo Slavoje Vrdy. Kvarteto účastníků doplní samozřejmě pořádající TJ Sokol Chotusice, který se netají vždy „vavřínovými“ ambicemi. Minulý rok se museli fotbalisté Sokola Chotusice sklonit pouze před vítěznou Spartou Kutná Hora.

Turnaj se hraje systémem „každý s každým“ s hrací dobou jednoho utkání 2 x 25 minut. Celkovým vítězem je tedy po odehrání celodenního maratónu všech šesti zápasů to mužstvo, které dosáhne v celkovém součtu nejvíce bodů. Tři body jsou udělovány za vítězství, bod za remízu. V případě rovnosti získaných bodů bude rozhodovat výsledek vzájemného zápasu, dále brankový rozdíl, větší počet vstřelených a menší počet obdržených branek.

„Patovou“ situaci může nakonec rozhodnout i závěrečný los. Ovšem k tomuto krajnímu řešení, které je plně v rukou „paní štěstěny“, nemuseli doposud pořadatelé přistoupit.

Slavnostní zahájení za účasti všech zúčastněných mužstev proběhne v 8:30 hodin. Po rozlosování, které určí sled a obsazení šesti zápasů v průběhu dne, bude v 9:00 hodin následovat první zápas. Předpokládané začátky dalších utkání jsou v 10:00, 12:00, 13:00, 15:00 a 16:00 hodin. Ukončení, vyhlášení výsledků a předávání cen je plánováno na 17:00 hodinu. Zápasy se budou hrát dle platných fotbalových pravidel a pod dohledem delegovaných rozhodčích Okresního fotbalového svazu.

Jako doprovodný program budou v rámci akce sportu pro všechny a propagace pohybových aktivit dětí vůbec probíhat fotbalová utkání dětí v kategorii žáci do deseti let a starší žáci do patnácti let. Fotbalového odpoledne pro začínající adepty i ty více pokročilé se samozřejmě zúčastní děti z místních Chotusic a svoji účast také přislíbily děti z Kamenných Žehrovic a Golčova Jeníkova. Na všechny účastníky z řad mládeže čekají drobné ceny a oblíbené sladkosti. Občerstvení je samozřejmě zajištěno po celý den i pro dospělé účastníky memoriálu. Zajisté vhod přijdou klobásky z udírny nebo rožněné sele. Podrobnější a doplňující informace o celé akci je možné najít na oficiálních internetových stránkách chotusického klubu: http://tjschotusice.webpark.cz
Závěrem bychom rádi pozvali do sportovního areálu v Chotusicích na připravovanou akci všechny příznivce kopané a doufáme, že sobota 23. června nabídne všem návštěvníkům hodnotný sportovní zážitek.