Pardubice B - K. Hora 1:1

Pardubičtí vletěli na hosty hned od první minuty a nutno jim přiznat, že hráli moc pěkný a útočný fotbal. Kutnohorští obránci zastavovali akce soupeře jen s velkým úsilím a kdyby hosté neměli v bráně výborného Stoupu, mohlo být utkání rozhodnuté už v prvním poločase. Sparta ohrožovala pardubickou bránu jen ojedinělými protiútoky a trestnými kopy. Do druhého poločasu udělal kutnohorský trenér Bohuslav Šváb dvě změny: ve středu zálohy nastoupil Gono a na levý okraj naskočil naděje kutnohorského fotbalu Ondřej Filipec. Ten se nakonec ukázal jako klíčový hráč. Na časomíře svítila ještě 46. min., když právě Filipec dostal míč od gólmana, s velkým přehledem si ho posunul po postranní čáře, zbavil se protihráče a přesně odcentroval před bránu. Tam pardubický gólman prohrál souboj, balón spadl za něj a pro nejlepšího střelce a útočníka Sparty Jiřího Luňáčka nebyl problém skórovat - 0:1. Kutnohorští hráči si ještě více upevnili sebevědomí, hra se vyrovnala a diváci se měli na co koukat.

Pardubické útočníky, kteří měli větší a vyloženější šance, přiváděl k zoufalství brankář Stoupa chytající ve výborné formě. V 70. min. domácí dostali dárek od jinak dobře pískajícího rozhodčího v podobě pokutového kopu. Útočník, který si ukopl míč a věděl, že už ho nedostihne, teatrálně upadnul a sudí písknul. Domácí z penalty vyrovnali na 1:1, ovšem vzápětí mohli opět prohrávat. Kutnohorští však svou stoprocentní příležitost neproměnili, a tak až do konce zápasu museli čelit dobře hrajícímu soupeři.

„Před zápasem v Pardubicích bychom jeden bod brali, ale teď cítíme trochu zklamání,“ uvedl asistent kutnohorského trenéra Zdeněk Vrubel. „Musíme však kluky pochválit, opravdu se snaží a patří k tomu málu dobrého, co kutnohorská Sparta ještě má. Doufáme, že v neděli proti prvnímu celku tabulky Mladé Boleslavi B nezklamou, i když to budou mít nesmírně těžké,“ doplnil.

Kutná Hora: Stoupa - Kopecký (Filipec, Vácha), Procházka, Pospíšil, Štefl, Rumpli (Gono), Naď, A. Schwarz, Hačka, Janoušek, Lunáček. Trenér Bohuslav Šváb.