Poděbrady - Čáslav B 2:0

Hosté začali bojácně, domácím nechávali ve své šestnáctce hodně prostoru, jenže Poděbradští toho nedokázali využít. Ve 2. min. Uhlíř pálil po dlouhém výkopu po zemi doprostřed brány a gólman Míšek měl se střelou po mokrém terénu starosti. Vzápětí to po rohovém kopu a Brtkově hlavičce na domácí tribuně jen zahučelo. Na druhé straně musel brankář Hospodka daleko ze své brány proti Tylemu, který se o dvě minuty později uvolnil, jenže z pravé strany našel jen Hospodkovu náruč. Ve 23. min. Váňa téměř z poloviny hřiště vyděsil gólmana Hospodku, který stačil míč vytlačit na roh a tak se diváci dočkali branky až těsně před přestávkou: Poděbradský se ochotně poroučel k zemi po faulu Vašíčka a Billý poslal trestný kop za zeď do horního rohu Míškovy brány - 1:0.

Po změně stran Míšek nadvakrát přikryl koncovku Uhlíře a domácí ovládli hřiště. Drželi soupeře v bezpečné vzdálenosti a navíc za přispění nepřesného rozhodčího Kováře. Ten jim daroval řadu trestných kopů za zákroky, které na druhé straně nechával bez povšimnutí. Čáslavští se nedokázali prosadit, špatně kombinovali a když v 78. min. po faulu Brudného na Jiráska Billý z pokutového kopu upravil na 2:0, bylo o výsledku rozhodnuto. A to ještě Billý před tím z trestného kopu trefil břevno a jedno úspěšně zasáhl Míšek. Zenit se nic nezmohl, snad jen na břevno po závaru po rohovém kopu.

„Byla to zasloužená prohra, všichni hráči podali výkon pod své možnosti,“ nevymlouval se čáslavský trenér Jiří Antoš. „Z naší strany to byla křeč až do konce. Kromě náhodného břevna jsme neměli nic. Poděbrady vyhrály zaslouženě,“ doplnil. Porážka přišla pro Čáslav v hodně nevhodnou dobu, za týden v prestižním derby přivítá Kutnou Horu. „Třeba se některým hráčům rozsvítí,“ doufá Jiří Antoš. „Aspoň uvidí, že to není jen v tom si jít zahrát. Rozhodčí nám ve druhém poločase pískal všechno, ale my jsme si dneska zasloužili prohrát,“ vrátil se ještě do Poděbrad Jiří Antoš a dodal: „S některými hráči jsem dnes hrubě nespokojený.“

Branky: 44., 78. pok. kop Billý. Rozhodčí: Kovář - Černoch, Šípek. ŽK: Suchánek, Brtna - P. Holík, Vašíček, Zikmunda. Poděbrady: Hospodka - Suchánek, Billý, Pavelka, Poděbradský - Brtna, Jirásek, Nedbal (36. Hruška), Kasák (79. Novák) - Brtek (64. Rulc), Uhlíř. Trenér Jiří Holatka. Čáslav B: Míšek - Jak. Vašíček (46. Krupička), Váňa (76. Král), P. Holík, Svoboda (46. Zikmunda) - M. Brudný, M. Janda, Oliva, Vojt. Vondra, J. Holík - Tyle. Trenér Jiří Antoš. Poločas: 1:0.