„Mrzí mě dvě remízy doma s Tupadly a Kounicemi,“ upozornil Miloslav Čepek a pokračoval v hodnocení podzimu: „Při troše fotbalového štěstí v těchto zápasech jsme mohli mít o ty dva body více. Na druhou stranu jsme měli zase štěstí třeba v Pečkách.“ Bílé Podolí sice doma dvakrát remizovalo, ovšem spolu s Polepy je jediné, které na podzim doma neprohrálo ani jedno utkání. „A to měly Polepy na mále s námi,“ připomněl kouč. „Některé dobře rozehrané zápasy bychom potřebovali dotáhnout do úspěšného konce. Tým bychom potřebovali doplnit o dva hráče, ale to bude těžké. Spíše by se nám hodil nějaký univerzální hráč. V létě jsme zkoušeli Kozla a vypadá to, že místo k nám zamíří do Kutné Hory,“ naznačil Miloslav Čepek.

Nejlepším střelcem Bílého Podolí byl s osmi góly Libor Jelínek. „A to ještě všechna utkání neodehrál,“ zdůraznil trenér. „Hráč jeho kvality by mohl ještě nějakou tu šanci, kterou měl a byla opravdu po gólu volající, proměnit. Útočník je na hřišti od toho, aby góly dával. Další mu musí ale příležitosti připravit. Od obrany a zálohy,“ zdůraznil trenér, který jednoho vyzdvihl ještě výkony jednoho hráče: „Dělám to nerad, protože se mi to pak vrací. Jako například u Tomana, kterému se povedlo utkání. Celý podzim ale odehrál velmi dobře kapitán Miroslav Šálený. Sice nedal tolik branek, ale skórovali jsme po jeho únicích a přihrávkách. To je ten univerzál, je použitelný od obrany až po útok. S ním roste a padá i hra celého týmu.“

Miloslav Čepek naznačil, že Miroslav Šálený by měl na vyšší soutěž. Udrží ho v Bílém Podolí? „To záleží také na něm, zda chce nebo ne. Ve svém věku už musí brát ohledy i na rodinu. Věřím, že je v Bílém Podolí spokojený. My bychom jeho odchodem utrpěli velkou škodu, nevím, jestli bychom ho dokázali nahradit,“ nezastíral trenér.

Hráči FC Bílé Podolí začnou zimní přípravu 12. ledna v 10 hodin. „Zatím máme vyjednané čtyři přátelská utkání, ale až na únor. Od 20. do 24. února máme připravené soustředění v Liberci Doubí,“ plánoval trenér Miloslav Čepek.