Jihlavským nevyšel především start do II. ligy: Z prvních pěti zápasů vyhráli pouze jednou - v Třinci. A po vysoké prohře 5:1 v Příbrami pak vedení klubu sáhlo k výměně trenéra. V následujícím kole Vysočina sice doma nestačila na Slovácko, ale pak rozjela sérii bez prohry - vyhrála v Hlučíně a remizovala 0:0 s Fulnekem a v Sokolově.

Nový trenér FC Vysočina Jihlava Karol Marko, který v roli trenéra vystřídal Luboše Zákostelského, po svém příchodu řešil především obranu. „Když jsem k týmu přišel, tak jsme měli na kontě nejvíce obdržených branek z celé II. ligy,“ upozorňoval na klubových internetových stránkách. Teď ale Jihlavu trápí jiná věc: V posledních dvou kolech totiž naopak nedala ani jeden gól. „V Sokolově bylo zlepšení naší útočné hry jasně patrné a já jsem přesvědčen, že to doma proti Čáslavi potvrdíme,“ věří jihlavský kouč.

Nejlepším střelcem Jihlavy a druhým nejlepším střelcem celé II. ligy je se šesti góly Pavel Simr. Do všech dosavadních zápasů zasáhli čtyři hráči z jihlavského kádru, přičemž maximálním počtem odehraných minut se může pochlubit jen záložník Michal Lovětínský.

Čáslavští v poslední době nejsou ve špičkové formě. „Herní pohoda ze začátku soutěže se z týmu vytratila,“ připustil trenér Pavel Medynský po poslední domácí bezbrankové remíze se Spartou Krč. Právě v útoku má Zenit velké problémy. „Na seznamu máme napsané čtyři útočníky, ovšem prakticky hrajeme bez útoku,“ souhlasil kouč. To dokresluje i statistika: Nejlepšími střelci FC Zenit Čáslav jsou se třemi brankami Michal Veselý a Michal Dian.