V. Popovice - Paběnice 2:3

Pro Paběnice byl zápas na hřišti posledních Velkých Popovic hodně důležitý. „Další těžké a důležité zápasy nás ještě čekají,“ zdůraznil paběnický trenér Luboš Votava a pokračoval: „Naše předpoklady se naplnily, soupeř byl doopravdy kvalitní. Především jeho standardní situace, které nám dělaly problémy.“ Skóre otevřel domácí Chramosta už v 5. min., hosté pak otočili na 1:2 a tři minuty před přestávkou srovnal po rohovém kopu opět Chramosta. „Brankář Potměšil podběhl roh,“ doplnil Luboš Votava a dodal: „Pak jsme ještě nastřelili tyč.“ Paběnice nestačily na soupeře ve středu zálohy. „Bohatý s Blahníkem nenastupovali zcela zdraví,“ vysvětloval kouč a navázal: „Domácí byli herně lepší, dostávali se do šancí. Dvakrát nás zachránil Potměšil, který tak dal zapomenout na svůj podíl při druhé brance.“ V následujícím kole se Paběnice doma střetnou s SK Pyšely. „Pokud mají mít body z Velkých Popovic nějakou cenu, musíme je potvrdit doma s Pyšely. Jinak vítězství ve Velkých Popovicích nemá význam,“ zdůraznil Luboš Votava.

Branky: 5., 42. Chramosta - 17. Svoboda, 36. Blažek, 78. Luk. Votava. Paběnice: Potměšil - D. Říha, D. Mužátko, Blažek, P. Mužátko (84. Klatka) - Zikmunda, Bohatý, Blahník, Luk. Votava (88. Mar. Hubáček) - Jeneš (68. Malínek), Svoboda. Trenér Luboš Votava. Poločas: 2:2.

Kostelec u. Kř. - Tupadly 1:0

Stejně jako před týdnem proti Kondraci sehráli fotbalisté Star Tupadly zápas o dvou rozdílných poločasech. „V prvním byli lepší domácí, kteří si připravili více brankových příležitostí a zaslouženě se ujali vedení,“ zdůraznil tupadelský trenér Karel Mikeš. A to Kostelec v prvních pětačtyřiceti minutách zahrával dva pokutové kopy. „Ten první jim chytil Kavánek a z druhého dali branku,“ upřesnil kouč a navázal: „Ve druhé půli jsme zvýšili aktivitu, tlačili se před branku soupeře a vytvořili i několik dobrých šancí, ale bohužel nám chyběl klid v koncovce a přesnější zakončení.“ V dalším kole Tupadly přivítají Olbramovice. „Máme pořád jeden a ten samý problém - trápíme se s marodkou. Je to pro nás těžší a těžší,“ zakončil Karel Mikeš.

Branka: 40. pok. kop Čihák. Tupadly: Kavánek - Průcha, Štainer, Dušek, Šveřepa - Vl. Závůrka (70. Mar. Agh), R. Kopecký, Jiroušek, Blahák - Vác. Vondra (50. Čmakal), Chvátal. Trenér Karel Mikeš. Poločas: 1:0.

T. Štěpánov - Sázava 3:0

Zápas v Trhovém Štěpánově se Sázavským vůbec nepovedl. „Hráli jsme s předposledním mužstvem tabulky a soupeře jsme podcenili,“ připustil jeden ze sázavských trenérů Martin Bárta a pokračoval: „Nedařilo se nám ve hře, vázla kombinace a nehráli jsme to, co bychom hrát chtěli. Domácí zaslouženě vyhráli, i když bych řekl, že v některých sporných momentech by se dalo s výroky rozhodčího polemizovat, ale na to se vymlouvat nebudeme.“ V dalším kole Sázava bude hostit Kondrac. „Čeká nás těžký zápas. Soupeře dobře známe, už jsme proti němu několikrát hráli. Je to nepříjemný tým, který má hru založenou na osobních soubojích,“ všiml si Martin Bárta a vrátil se do Trhového Štěpánova: „Tam nám chyběli čtyři hráči základní sestavy. Někteří jsou na marodce, jiní si plnili pracovní povinnosti. Je před námi ale další zápas, do konce zbývá šest kol a dá se hrát o dost bodů.“

Branky: 22. Nerad, 55. P. Kopecký, 65. Machovský. Sázava: Štěpánek - Bárta - Sedláček, Holub, Danko - Lohynský, Haláček, Rezek (75. Čermák), P. Nepraš - Jiří Novák (58. Konopiský), Michálek. Trenéři Martin Bárta a Petr Čermák. Poločas: 1:0.

Nespeky - Čáslav B 0:1

„Pro nás to byl těžký zápas,“ uvedl na začátku svého hodnocení čáslavský trenér Jiří Antoš a vysvětlil: „Měli jsme problém dát dohromady jedenáct zdravých hráčů. Po dvou zápasech venku jsme jeli zase ven a v týdnu se nás moc nescházelo na tréninku. Proto jsem rád, že jsme vyhráli.“ O jedinou branku se postaral Petr Váňa po dobře sehraném trestném kopu Vojt. Vondry. „Ještě jsme dali jednu branku, kterou rozhodčí neuznal. Asi regulérní. Dával ji opět Váňa ze standardky. Král ještě nastřelil břevno,“ vypočítal důležité momenty prvního poločasu trenér a navázal: „Ve druhé půli nás domácí zatlačili a byli lepší. Proto jsem rád, že jsme utkání zvládli. Velmi dobře hrála obrana s Míškem v bráně.“ Za týden do Čáslavi přijede předposlední Trhový Štěpánov. „Náskok už máme velký, soutěž už dohrajeme tak, jak bychom měli,“ slíbil kouč a dodal: „Když se podívám na tabulku a na zápasy, které máme doma, měli bychom bez potíží soutěž uhrát.“

Branka: 21. Váňa. Čáslav B: Míšek - M. Brudný, Váňa, P. Holík, Svoboda - B. Franc, M. Janda, Vojt. Vondra, Král (85. Antoš) - Matoušek, Říha (46. J. Holík). Trenér Jiří Antoš. Poločas: 0:1.

Kondrac - B. Podolí 3:2

„Ztratili jsme dva zraněné hráče, brankáře Berana a Semínka,“ vzdychl po utkání trenér FC Bílé Podolí Miloslav Čepek a doplnil: „Semínko vykopával míč po chybě gólmana z prázdné brány a druhou nohou najel na tyč. Pět minut před koncem se pak Beran srazil s Kašparem a s tržnou ránou musel také odstoupit. U míče byl venku z vápna druhý a měla následovat červená karta pro Berana. Před tím zase rozhodčí domácím odpustil jasný pokutový kop po faulu na Jelínka, ale na rozhodčí si stěžovat nemůžeme.“ Po dobrém začátku domácích Podolští hru vyrovnali a otevřeli skóre. Neradovali se ale dlouho, Kondračtí do přestávky otočili na 3:1, přičemž druhé dva góly dali po pár vteřinách. „Po poločase jsme měli hlavu dolů, v kabinách byl klid. Rozebrali jsme si to,“ naznačoval Miloslav Čepek a pokračoval: „Po změně stran jsme byli herně lepší, ale své šance nedali. Hráli jsme po velké vápno.“ V dalším kole do Bílého Podolí přijede Kostelec u. Kř. „Máme 24 bodů a to není mnoho. Potřebujeme doma vyhrávat, doma ztrácet nesmíme,“ naznačil Miloslav Čepek.

Branky: 29. Budil, 39. Vítovský, 40. Linhart - 27. R. Toman, 90. Jelínek. Bílé Podolí: Beran (85. Mil. Hubáček) - L. Toman, Semínko (26. L. Štoček), R. Svoboda, Bíža - Josef Fejfar, R. Toman (75. Kupka), P. Štoček, Skala - Šálený, Jelínek. Trenér Miloslav Čepek. Poločas: 3:1.