B. Podolí - Kostelec u Křížku 2:0

„Hoši mě překvapili,“ uvedl na adresu svých svěřenců trenér FC Bílé Podolí Miloslav Čepek a pustil se do hodnocení zápasu: „Trošku jsme si vysvětlili jejich přístup a také jsem jim naznačil, jak bych si představoval zbytek sezony. Kostelec je vyspělé a technické mužstvo se zvládnutým přechodem do útoku. Přijel se bavit fotbalem, herně si hosté udržovali mírnou převahu, ovšem jen s jednou gólovou šancí. My jsme ze dvou příležitostí jednu proměnili. I po přestávce Kostelec hrál dobře, ovšem my jsme ze čtyř šancí, které volaly po gólu, dali už jen jeden gól. Takto bych si naši hru představoval, ale ne jen doma, ale i venku.“ V dalším kole Bílé Podolí zavítá do Olbramovic. „Bude to těžký soupeř, vloni jsme s ním hráli vyrovnané utkání. Máme mu co odvádět, protože u nás vyhrál,“ upozornil Miloslav Čepek a doplnil: „Jakýkoliv bodový zisk se počítá, nechceme tam jet jen na výlet.“ Se sedmadvaceti body má Bílé Podolí záchranu nadosah. „Po dvou vítězných zápasech doma bychom potřebovali zabodovat i venku. Potřebovali bychom přivést alespoň jeden bodíček jistoty a sebevědomí,“ naznačil kouč, který má radost z toho, že se mu do týmu vrací marodi. „Na lavičku se vrátil Jan Spáčil. Mám radost, když mám hráče na střídání,“ mnul si ruce Miloslav Čepek.

Branky: 15. Jelínek, 78. Šálený. Bílé Podolí: Mil. Hubáček - L. Toman, Semínko, R. Svoboda, Bíža - Josef Fejfar, P. Štoček, R. Toman (78. L. Štoček), Skala - Šálený, Jelínek (89. Kupka). Trenér Miloslav Čepek. Poločas: 1:0.

Sázava - Kondrac 2:0

Po hubených výsledcích se sázavskou kabinou opět nesl vítězný pokřik. „Náš výkon byl parádní. Hráčům nechyběly bojovnost, touha po vítězství ani nasazení od první minuty a body získali zaslouženě,“ nešetřil slovy chvály jeden z trenérů Kavalieru Sázava Martin Bárta. „Musím pochválit celé mužstvo, nenašel se nikdo, včetně střídajících hráčů, kdo by vyloženě zklamal. Všichni zahráli na jedničku, takto se bojuje o body.“ Sázavští by svůj výkon potřebovali zopakovat za týden v Kostelci u Kř. „Čeká nás těžký a náročný zápas. Stále máme marodku, mužstvo musíme dát do kupy. Kostelec u nás hrál výborně, nevíme, jak hraje doma. Teď má rozporuplné výsledky, takže uvidíme,“ naznačil Martin Bárta.

Branky: 35., 62. Konopiský. Sázava: Štěpánek - Holub - Sedláček, Haláček (88. Švehla), Danko - Drahota (67. Skála), Rezek, P. Nepraš, Michálek - Jiří Novák, Konopiský. Trenéři Martin Bárta, Petr Čermák. Poločas: 1:0.

Čáslav B - Trhový Štěpánov 2:0

Čáslavští se vítězstvím přiblížili k celkovému prvenství v soutěži, ovšem trenér Jiří Antoš i v pondělí jen těžko zakrýval zklamání. „Jediné, s čím můžeme být spokojení, jsou body,“ mávl rukou a navázal: „Mužstvo podalo matný výkon. Většině hráčů chyběly nasazení, chuť, motivace, přesnost přihrávek. Hosté nás nedokázali ani ohrozit, ale my jsme měli slabou produktivitu v útoku. Místo, abychom si vyzkoušeli různé akce, zápas vyšuměl naprázdno.“ Čáslavští už možná podlehli vysokému vedení v tabulce a nebo také dojmu slabého soupeře. „Při takto velkém náskoku je samozřejmě motivace slabší, už je těžké udržet koncentraci. Ale ze zápasu jsem zklamaný. Myslel jsem, že takové utkání jsme schopní odehrát pro lidi a hlavně pro sebe,“ pokrčil rameny Jiří Antoš. Jeho hráči by přitom měli hrát o angažmá v týmu pro I. A třídu. „Vím, že hráči kvalitu mají, ale své výkony musí prodávat na hřišti sami. Nedělní zápas ale odehráli všichni pod své možnosti. Ve zbývajících kolech bych chtěl začít budovat tým pro příští ročník, ale musí přijít zpětná vazba od hráčů. Nemají problém s trénovaním, ale to zhodnotí až výkonem na hřišti,“ zdůraznil kouč.

Branky: 20. Vojt. Vondra, 26. Král. Čáslav B: Míšek - M. Brudný (75. Hudec), P. Holík, Váňa, Svoboda - B. Franc, M. Janda, Vojt. Vondra (80. J. Kunášek), Kurák - Matoušek, Král (46. J. Holík). Trenér Jiří Antoš. Poločas: 2:0.

Tupadly - Olbramovice 3:2

Tupadly získaly tři důležité body. „V zápase jsme museli dvakrát dotahovat vedení našich hostů, kteří podali kvalitní výkon a potvrdili, že jim poprávu patří umístění v popředí tabulky,“ zdůraznil tupadelský kouč Karel Mikeš. „Radost máme nejen z bodů, ale i z toho, že se na část zápasu vrátili Kruml a Drbohlav.“ Právě Jan Drbohlav se stal ústřední postavou Tupadel. „Nastoupil na posledních patnáct minut, přihrál na druhý gól a třetí zařídil sám,“ usmíval se Karel Mikeš. Tupadly v dalším kole zamíří na hřiště posledního Slavoje Velké Popovice. „Každý zápas až do konce soutěže pro nás bude důležitý a neděláme rozdíly, jestli jde o soupeře z popředí nebo konce tabulky,“ upozornil trenér a dodal: „Rozdíly mezi mužstvy kromě Čáslavi B a Vlašimi C jsou tak minimální, že každé utkání je otevřené.“

Branky: 40. Dušek, 78. Chvátal, 85. Drbohlav - 20. P. Slepička, 50. Havlík. Tupadly: Kavánek - Průcha, Štainer, Dušek, Meszároš - R. Kruml (60. Vl. Závůrka), R. Kopecký, Jiroušek, Blahák - Čmakal (75. Drbohlav), Chvátal (88. Havelka). Trenér Karel Mikeš. Poločas: 1:1.

Paběnice - Pyšely 2:1

Domácí fotbalisté vstoupili do utkání vlažně, ale jako první se dostali do šance. Střelu Bohatého z dobré pozice zblokovala pyšelská obrana. Ve 14. minutě napálil odražený míč těsně nad bránu soupeře domácí Klatka. Postupem času začali Paběničtí hru ovládat. Trestný kop paběnického D. Mužátka posunul ještě Blažek nad bránu. Po dalším rohu Klatky hlavičkoval dobře Blažek, jenže Magnus jeho hlavičku vytěsnil. Ve 34. minutě zapadl trestný kop D. Mužátka téměř z půlky k tyči Magnusovy branky, ovšem gól nebyl uznán kvůli ruce Blahníka. Domácí ohrožovali Pyšelské hlavně ze standardních situací. Poté přišly velké chvíle domácího Zikmundy: Nejprve ve vyložené šanci nastřelil brankáře, ale poté v samostatném úniku už mířil přesně – 1:0. Ve druhé půli pokračovala převaha domácích. V 57. minutě překvapil domácí příznivce svým trestným kopem pyšelský Kulhavý, jehož střela skončila u pravé tyče Potměšilovy svatyně – 1:1. Zanedlouho však Paběničtí dokázali odpovědět: Zikmunda se po autovém vhazování prodral vápnem a zakončil do protipohybu Magnuse – 2:1. Na druhé straně Potměšil stěží likvidoval bombu Koniáše. V 78. minutě nebyla hostům uznána branka pro faul, a tak začalo mít utkání náboj. Červenou kartu obdržel pyšelský hráč Turek ze střídačky. V závěru pak ještě domácí Svoboda nastřelil hlavou břevno vlastní branky.

„Věděli jsme, že to bude těžké utkání, protože jsme potřebovali potvrdit tři body z Velkých Popovic, aby byla šance na záchranu,“ řekl po utkání spokojený trenér Paběnic Luboš Votava a navázal: „Byl to dobrý soupeř, ale rozhodly dva góly Miroslava Zikmunda.“ V závěru se utkání trochu zvrtlo: „Vyhecované závěry jsou v I. B třídě standardní. Chtěli bychom se zachránit, ale je to pořád těžké, protože budou sestupovat tři týmy,“ ukončil Votava.

Branky: 42., 71. Zikmunda – 57. Kulhavý. Rozhodčí: Tylchert – Vlk, Kuka. ŽK: Blahník, Mužátko, Jeneš – Bejr, Vilímek, Kulhavý, Khandl. ČK: 79. Turek (Pyšely). Diváků: 50. Paběnice: Potměšil – Klatka, D. Mužátko, Blažek, P. Mužátko – Malínek, Blahník, Bohatý, Hubáček – Zikmunda, Svoboda. Pyšely: Magnus – Zoubek, Kondáš, Šiňor, Zahradník – Vilímek, Bejr, Kulhavý, Khandl – Sisel, Bartoš. Poločas: 1:0.