Čáslav B - V. Popovice 13:0

Výsledky hovoří za vše. Jaroslav Matoušek za první poločas dokonce stihl čtyři branky. „S diváky jsme se rozloučili gólově, soupeř byl velmi slabý. Jsem rád, že si diváci užili spoustu branek,“ uvedl trenér FC Zenit Čáslav B Jiří Antoš. „K tomu zápasu nemám další komentář,“ dodal. Čáslavští uzavřou postupovou sezonu za týden na hřišti SK Pyšely. „Byl bych rád, kdybychom do konce soutěže neprohráli,“ naznačil kouč a doplnil: „Týden se budeme věnovat tomu, aby〜chom i to poslední utkání zvládli.“

Branky: Matoušek 4, Váňa 2, Král 2, M. Brudný, P. Holík (pok. kop), Vojt. Vondra, M. Janda, Císař. Čáslav B: Kotěra - M. Brudný, J. Kunášek, P. Holík, J. Holík - Jak. Vašíček (60. Císař), M. Janda, Vojt. Vondra, Váňa (46. Krupička) - Král, Matoušek (46. Šimon). Trenér Jiří Antoš. Poločas: 9:0.

Sázava - Pyšely 1:4

Rozlučka s vlastními fanoušky naopak nevyšla Kavalieru Sázava. „O tom zápase se mi ani nechce mluvit,“ hlesl sázavský trenér Martin Bárta. „Chtěli bychom se omluvit divákům za to, co jsme předvedli. Za dost tristní výkon,“ mávl rukou a pokračoval: „Náš přístup k zápasu byl hrozný. Hráli jsme bez chuti a vůle po vítězství. Připadalo mi, jako bychom toto utkání odehráli jako pouťák. Kluci asi ztratili motivaci pod dojmem, že o nic nebojují. Právě proto jsem je na to upozorňoval, na Pyšely jsme byli připravení dobře a to i po taktické stránce. Hráči byli bohužel asi myšlenkami jinde. Moc mě to mrzí. Nejsme pod tlakem, mohli jsme si zahrát parádní fotbal. Bohužel z toho byl takový propadák.“

Pro Sázavu skončí sezona za týden v Paběnicích. „Na jednu stranu jsem rád, že už je konec. Mužstvo ztratilo motivaci,“ opakoval Martin Bárta. „Na druhou stranu je všechno špatné pro něco dobré. Ukázalo se, že v létě musíme udělat zásadní změny v mužstvu. A to na čtyřech až pěti postech,“ zdůraznil a opakoval: „Takto se hrát nedá. Prohrát můžeme, ale se vztyčenou hlavou. Ještě jednou se všem divákům moc omlouvám.“

Branky: 82. Haláček - 4. Sysel, 10. Khandl, 51. Vilímek, 63. Bejr. Sázava: Koldciter - Bárta - Sedláček (46. Skála), Holub, Racek - Lohynský (46. Schneider), Rezek, L. Nepraš, Haláček - Jiří Novák (70. Čermák), Michálek. Trenéři Martin Bárta a Petr Čermák. Poločas: 0:2.

Tupadly - Poříčí n. S. 1:0

Fotbalistům Star Tupadly se povedl skvělý výsledek, který by je mohl posunout směrem k záchraně. „Bylo to zajímavé a dramatické utkání od první do poslední minuty, které svým průběhem strhlo všechny přítomné diváky,“ shrnul zápas trenér Star Tupadly Karel Mikeš a pokračoval: „Jsme rádi, že se naši hráči proti kvalitnímu týmu neztratili a svou nezměrnou vůlí dokázali získat tři cenné body.“ Podle trenéra si domácí vítězství zasloužili. „Měli jsme více příležitostí, mimo jiné jsme dvakrát nastřelili tyč a jednou břevno. Kvůli zranění, pracovním povinnostem a svatbě Šveřepy jsme museli nastoupit bez pěti hráčů, které máme na soupisce. I proto smekám před výkonem našich hráčů,“ opakoval kouč. Pokud Tupadly za týden uspějí ve Vlašimi, zachrání se. „Stačil by nám i jeden bod, který by měl cenu tří,“ naznačil Karel Mikeš.

Branka: 25. Vl. Závůrka. Tupadly: P. Kavánek - Průcha, Štainer, Dušek, Meszároš - Vl. Závůrka, Drbohlav, R. Kopecký, Blahák (80. J. Kavánek) - Vác. Vondra (70. M. Kopecký, 89. Zajíc), Chvátal. Trenér Karel Mikeš. Poločas: 1:0.

B. Podolí - Paběnice 1:1

Poslední zápas Bílého Podolí doma trenér Miloslav Čepek nehodnotil. „Jako učitel jsem byl s dětmi na výletě a vrátil se až v neděli večer,“ vysvětloval kouč. Střetnutí tak stroze shrnul František Nejedlo. „Byla to bída z obou stran,“ pokrčil rameny. Přesto je jeden bod pro Bílé Podolí tím, který tým v I. B třídě udrží i pro příští sezonu. „Ani jeden tým nedal po penaltě, za nás se do pokutového kopu montoval Petr Štoček. Gól jsme dali po závaru a k míči se namotal Josef Fejfar,“ vrátil se přece jen k utkání František Nejedlo. Poslední kolo Bílé Podolí v Poříčí odehraje asi v pátek večer. „Ani jednomu týmu už nám o nic zásadního nepůjde, pojedeme si zahrát fotbal. Vypadá to, že nastoupíme v pátek večer za umělého osvětlení,“ zakončil František Nejedlo.

Jeden bod podle vývoje soutěže by pro Paběnice mohl být málo. „Situaci jsme si zkomplikovali hlavně minulý týden remízou s Tupadly,“ připomněl paběnický trenér Luboš Votava a pokračoval: „Remíza v Bílém Podolí pro nás už prakticky nic neřeší. Šance jsme měli, ale neproměnili jsme ani ty největší, včetně pokutového kopu. Ten nedal Blahník. Naše situace už je asi ztracená.“ Paběnice už zřejmě zůstanou v tabulce třetí od konce a jejich osud bude záviset na vývoji ve vyšších soutěží. „Ještě máme teoretickou šanci na záchranu, ale to už je jen teorie,“ uvedl Luboš Votava a upřesnil: „Se Sázavou musíme v posledním kole vyhrát a čekat, jak dopadnou Tupadly v Kácově s Vlašimí C. To je ještě naše teoretická šance na záchranu.“

Branky: 6. Josef Fejfar - 24. Blahník. Bílé Podolí: Mil. Hubáček - L. Toman (60. Šmíd), L. Štoček, Lehman, Skala - Josef Fejfar, P. Štoček, R. Toman, Jan Spáčil - Jelínek (85. Kupka), Šálený. Paběnice: Potměšil - Klatka, Blažek, Zikmunda, P. Mužátko - Ivičič, Bohatý, Blahník (58. Jeneš), Říha - Mar. Hubáček, Vlach (46. P. Dvořák). Trenér Luboš Votava. Poločas: 1:1.