Pohled na uplynulou sezonu je jakoby přes kopírák té předešlé. Od roku 1908, kdy byla založena Studentská XI., docházelo k několika fotbalovým krizím, byly i sestupy, ale také postupy, ovšem se soupeři zvučných jmen, včetně současných ligových.

Mraky nad Lorcem

Z historie se žít rozhodně nedá, ale prohrávat na vlastním hřišti s mužstvy, která se nedávno rodila u vesnice na kdejaké louce, je pod úroveň kutnohorského příznivce kopané, ale i názvu města. Funkcionáři nebo chcet〜e-li dnes akcionáři jsou již sedm let v klidu. Nikdo zřejmě nenese odpovědnost, nikdo nic nevysvětlí, jaká je ekonomická situace v akciové společnosti. Zda vůbec má po sportovní stránce nějaký význam.

Jestliže jsem se ironicky dotkl hráčů a funkcionářů z kdysi nefotbalových vesniček, na druhou stranu musím říci, že je obdivuji. V jejich řadách za nějaké peníze hrají i bývalí ligoví hráči jako Mičinec, Kuka, Siegl, jednalo se v Lorci s Patákem. Zde dali přednost k fotbalové zábavě místním i okolním divákům, v Kutné Hoře se zřejmě dává přednost hře s akciemi a ke zlepšení životní úrovně. Je to vidět na návštěvnosti a na chátrajícím stadionu.

Pozor na reformy

S celkového nejen dojmu, ale i skutečností je jasné, že reforma v akciovou společnost se nepovedla. Pevně doufám, že tak neskončí nemocnice, nebo kdysi již zapomenutý podnik Avia.

Co do budoucna?

Nedosáhnout druhého postupového místa ve slabé výkonnostní soutěži jako je I.A třída a skončit na čtvrtém místě je hazard v propagaci města Kut〜né Hory. Určitě je varováním do příští sezony. Na podzim se obávám o výsledek se Zenitem Čáslav B, za další rok to mohou být Křesetice, Suchdol to již v Kutné Hoře zkusil. O to horší bude, až v roce 2008 oslaví fotbal v Kutné Hoře sto let registrované kopané. A co s tím?