Čáslav - Český Dub 1:0 (0:0)

Úvod utkání sice patřil domácím, ale střelu Zeleného ze 3. min. gólman zlikvidoval a trestný kop Wolfa ze 7. min. těsně minul levou tyč. Hosté se sice do větší šance nedostali, ale během dvaceti minut zahrávali čtyři rohy a při nich vznikly ve vápně nepříjemné závary. Z neurovnaného a málo pohledného prvního poločasu stojí za zmínku ještě jeden trestný kop Wolfa, který se otřel o břevno. A největší šance první půle - Pekárkova hlavička nad po rohovém kopu.

Do druhé půle přišli čerství hráči M. Kročák a Hudec a Čáslav na hřišti dominovala. Hned ve 48. min. před Hudcem zívala odkrytá brána, ale obránce mu stihl střelu zblokovat. Sérii rohových kopů ukončila další velká šance: Vojtíšek se po Hudcově uvolnění objevil sám před gólmanem, ale ten vytáhl vynikající zákrok. O chvíli později se ve vápně uvolnil Hošek, postupoval z úhlu sám na bránkáře, ale trefil jen tyč! Před hostujícím brankářem bylo stále rušno - o chvíli později vracel Hošek hlavou míč před bránu, ale Wolfovi stačil obránce míč odhlavičkovat. Za další dvě minut Hošek hlavičkoval z výhodné pozice příliš slabě. Hosté se sice snažili o přechod do útoku, ale výraznější šanci si nevypracovali. Vysvobození pro trápící se čáslavské střelce přinesla 76. min. - Wolf poslal roh přímo na hlavu Vojtíška a ten "angličanem" nekompromisně zavěsil - 1:0. Po obdržené brance se o útočení pokoušeli i hosté. Dva závary odvraceli obránci a tak největší příležitostí byla střela ze střední vzdálenosti, která se otřela o břevno Výborného brány. Velké šance na vstřelení uklidňující druhé branky měli i Čáslavští. Nejprve byl ve výhodné pozici Hošek, po něm i Wolf, ale ani jeden neuspěl. A když se neprosadil ani Veselý, který po krásném průniku J. Kročáka nedosáhl na přihrávku, zůstalo konečné skóre 1:0.

"První půle z naší strany nebyla vydařená, sice jsme se snažili, ale vázla kombinace a nepodařilo se nám dotáhnout žádnou akci až ke gólu," přiznal trenér FC Zenit Čáslav Václav Vondra a pokračoval: "Ve druhém poločase přišlo velké oživení díky změnám v sestavě i v rozestavení. Sice jsme měli problém se vstřelením branky, ale věřil jsem, že ji dáme. To se nakonec podařilo. I proto jsme vyhráli zaslouženě."

V čáslavském týmu tentokrát nenastoupily nebo se na hřišti objevily až v průběhu utkání některé opory. "Gólman Patrik Kotěra si přivezl naražený bok z Ml. Boleslavi, ale Tomáš Výborný ho nahradil podle svého příjmení - výborně. Pavel Šimon byl v nominaci béčka mužů a ze stejného důvodu střídal před koncem i Petr Hudec. Milan Kročák se nedostal do sestavy kvůli sobě," vysvětloval kouč a dodal: ""Přece jen těch změn bylo příliš, což bylo znát zejména v prvním poločase. Nicméně nikdo z hráčů mě dnes nezklamal a doufám, že i poslední dvě utkání se tak nestane a připíšeme si ještě nějaké body."

Branka: 76. Vojtíšek. Čáslav: Výborný - Pekárek, M. Votava, O. Votava, Semrád - Kavánek (45. Hudec, 77. Veselý), Zelený, Wolf, Šťastný (45. M. Kročák) - Hošek, Vojtíšek (80. J. Kročák). Český Dub: Pánek - Havlík, Bílek, Studnička, Krejčí, Gadas, Kocián, Najman, Smolák, Černý, Suk. Střídali Pytloun, Pácalt.