Čelákovice - Čáslav 3:1

V posledním podzimním kole dorostenecké divize zavítali čáslavští dorostenci do Čelákovic. Vytrvale padající sníh komplikoval fotbalové snažení obou týmů po celé utkání.

Hosté z úvodní převahy vstřelili první gól zápasu, ovšem více se neprosadili a naopak domácím se ještě před přestávkou podařilo vyrovnat.
Závěr prvního poločasu rozpoutal na hřišti i mimo něj zbytečné vášně - nejprve inkasoval ŽK za tvrdý zákrok Wolf. O chvíli později unikl Šimon, hnal se sám na gólmana, bohužel si přišlápl míč. Stačil ho však přistrčit Vojtíškovi, který ho poslal do prázdné branky. Asistent rozhodčího však zvedl praporek a hlavní gól neuznal. Navíc byl o minutu později nevybíravě faulován Kavánek a do kabin se odcházelo ve vzrušenější atmosféře.

I ve druhé půli si Čáslavští přpravili dobré pozice ke skórování, ale od 60. min. se hra vyrovnala a domácí neproměněné šance potrestali dvěma góly.

„Nepovedlo se nám navázat na výkon z minulého kola. Prohráli jsme naprosto zaslouženě, nedokázali jsme proměnit vyložené šance a soupeř nás za to potrestal,“ zlobil se čáslavský trenér Václav Vondra a navázal: „Hráči se dnes starali o všechno jiné, než o svůj výkon. Z toho jsem rozčarován. Prohrát samozřejmě můžeme, ale musíme podat stoprocentní výkon a to jsme zdaleka nepodali.“ Ovšem ani poslední zápas nemohl pokazit dojem z jinak úspěšného podzimu. „Nepovedly se nám pouze dva zápasy - první a poslední, kdy jsme prohráli se slabšími soupeři. Zisk 23 bodů a šesté místo po podzimu je více než jsme čekali. Tým šlapal, parta je super, některé zápasy byly výborné. Hráčům a realizačnímu týmu bych chtěl za podzimní sezonu poděkovat,“ uvedl kouč a naplánoval: „Do Vánoc si zpestříme fotbalovou pauzu florbalem, futsalem a dalšími aktivitami a pak se pustíme do „populární“ zimní přípravy.“

Branky: 35. Morávek, 71., 80. Koch - 18. Vojtíšek. Čáslav: Kotěra - Pekárek, M. Votava, O. Votava, Hudec - Kavánek (75. Veselý), Wolf, M. Kročák, Zelený - Šimon, Vojtíšek (63. Hošek). Trenér Václav Vondra. Poločas: 1:1.