Kutná Hora - Liberec B 0:3

Hosté v prvním poločase začali lépe a Spartu přehrávali přesnými kombinacemi hlavně ve středu hřiště. Beneš po jedné z kombinací pálil v 15. min. vedle, potom se dobrou střelou ze střední vzdálenosti uvedl kapitán Krystan a Stoupovu bránu netrefil ani Rumler. Do první vážnější šance se Kutnohorští dostali po půlhodině zápasu, Luňáček trefil jen gólmana, ovšem gól by stejně neplatil, neboť rozhodčí odpískal ofsajd. Do přestávky se odcházelo lehčeji fotbalistům ze severu Čech: Beneš poslal z levé strany prudkou přihrávku po zemi do malého vápna, Filipec v těžké pozici už situaci nezachránil a Benek už měl před sebou prázdnou bránu - 0:1.

Do druhého poločasu skvěle vlétli domácí, ovšem se svými příležitostmi naložili trestuhodně. V 52. min. střelu A. Schwarze srazila obrana, akce pokrčovala a centr Kopeckého vyškrábl brankář jen k Hačkovi, který ale míč do liberecké brány už nedostal. Právě Hačka po jedné z dalších akcí dorážel vedle, v 68. min. gólman Vojtíšek v souboji se Zemanem nazasáhl míč, ale zmatek v pokutovém území kýžené vyrovnání Spartě nepřinesl. Místo toho Liberečtí zatlačili v 75. min. a Suk na několikrát dorážel za Stoupova záda - 0:2. Třetí branku pak hosté přidali v samotném závěru, kdy se z brejku do listiny střelců zapsal i kutnohorský odchovanec Vojta - 0:3.

Kutnohorští by si za druhý poločas zasloužili minimálně bod. „První poločas byl vyrovnaný, stačili jsme zachytávat rychlé protiútoky soupeře,“ začal rozebírat zápas kutnohorský trenér Bohuslav Šváb a navázal: „Vyšel nám nástup do druhého poločasu, ale když nedáme gól po třech šancích z malého vápna, nemůžeme chtít vyhrát. Navíc se soupeřem, který trestá téměř všechny chyby. To byl asi největší rozdíl mezi oběma mužstvy.“

Branky: 39. Benek, 75. Suk, 90. Vojta. Rozhodčí: Stumpf - R. Pařez, Michal. ŽK: Janoušek - Rumler. Sparta ČKD Kutná Hora: Stoupa - Štefl (81. Vonšovský), Procházka, Pospíšil, Filipec - Hačka, Gono (85. Jar. Černý), A. Schwarz, Kopecký - Luňáček, Janoušek (60. Zeman). Trenér Bohuslav Šváb. Slovan Liberec B: Vojtíšek - Resl, Bělohoubek (72. Stárek), Bartoš, K. Černý - Benek, Rumler (63. Vojta), Krystan, Scheidl - Beneš, Suk. Poločas: 0:1.