Štrampouch - Bohemians 4:10


Od začátku utkání drželi míč častěji fotbalisté ze Štrampouchu, jenže Bohemka těžila z rychlých protiútoků. Skóre se měnilo po devíti minutách: Boháč unikl domácí obraně a zavěsil – 0:1. Na druhé straně se dral do brány Šulc, jenže míč mu utekl. O chvíli později vyrazil domácí brankář tvrdou střelu Mičince. Srovnat skóre mohl Machaň, jeho střelu z vápna vyrazil na roh Nemec. Ve 22. minutě už bylo srovnáno, když se míč odrazil ke Svobodovi a ten prostřelil gólmana – 1:1. O čtyři minuty se bohemácký Čáp prokličkoval vápnem Ajaxu a nechytatelnou střelou zavěsil – 1:2. Poté šel sám na domácí bránu Havránek, ovšem jeho střele chyběla razance. Bohemka byla na koni: Boháč našel ve vápně Čápa, který vycukal domácí obranu i brankáře a zvýšil na 1:3. Do přestávky se ještě podařilo zkorigovat výsledek domácímu P. Fuxovi ml. – 2:3.

Ze začátku druhé půle se týmy do zakončení moc nedostávaly a tak branka přišla až v 53. minutě po akci Mičince se trefil T. Panenka – 2:4. Po této brance si vytvořil tlak Ajax: Střelu Šulce brankář vyrazil a následný rohový kop prolétl těsně kolem zadní tyče. Snížit výsledek se podařilo aktivnímu Šulcovi po krásné spolupráci s Nezbedou – 3:4. Jenže hned v zápětí unikl T. Panenka a s přehledem skóroval – 3:5. O chvíli později nejprve na straně jedné zasáhl skvěle brankář Nemec proti hlavičce Žilky a na straně druhé mířil těsně vedle domácí branky Mičinec. Šestý gól Bohemky vsítil Čáp a na 3:7 upravoval Boháč. Střelec Čáp se trefil i v 79. minutě, když si zpracoval dlouhý centr a do odkryté brány zasunul – 3:8. Na druhé straně v jasné příležitosti minul Svoboda, ale vše napravil Nezbeda střelou z úrovně pokutového kopu – 4:8. Závěr už patřil zelenobílým: T. Panenka po svém úniku zvýšil na 4:9 a desátou branku si připsal i následně, když přešel přes dva obránce a zavěsil. Na úplný konec ještě nastřelil břevno domácí Žilka.

Branky: 22. Svoboda, 45. P. Fuxa ml., 60. Šulc, 83. Nezbeda - 9., 67. Boháč, 26., 36., 66., 79. Čáp, 53., 62., 84., 90. T. Panenka. Rozhodčí: Mikeš. Bez karet. Diváků: 200. Štrampouch: Neset – Uchytil, Oliva, Růžička, Semerád, P. Fuxa ml., Šulc, Svoboda, Nezbeda, Žilka, Havránek. Na střídání: P. Fuxa st., Macháň, Houška, Vrba. Bohemians: Nemec – Jakubek, Prokeš, Valent, Sadílek, Koukal, Boháč, Málek, Mičinec, Čáp, T. Panenka. Na střídání: Kožíšek, Sloup. Poločas: 2:3.