Sezonu v Suchdole samozřejmě musí hodnotit jako neúspěšnou. „Není co hodnotit,“ mávnul rukou za uplynulým ročníkem Emil Novotný. Suchdolští sice začali nadějným výkonem proti Bohemii Poděbrady, ovšem toto utkání jim přineslo i starosti, když se zranil Petr Hampl.

„Neměli jsme peníze na doplnění mužstva pro soutěž, do které jsme postoupili. Kádr se nám ještě zúžil, když nás pronásledovala zranění od prvního zápasu. V zimě ještě odešel Václav Schwarz do Kutné Hory a místo, abychom v zimní přestávce posílili, mužstvo jsme oslabili,“ rozebíral hlavní příčiny suchdolského neúspěchu vedoucí mužstva. „Po zranění Hampla a odchodu Schwarze se nám rozpadla záloha,“ dodal.

Václav Schwarz bude v Kutné Hoře hostovat do konce roku 2007. „Pak uvidíme,“ pokrčil rameny Emil Novotný. „Od další sezony budeme hrát I. B třídu a potřebujeme posílit. Kdo přijde? To teď ještě nevím, ale alespoň tři hráče získat musíme,“ prohlásil a navázal: „Hráče vytipované máme, ale jmenovat nebudu, protože nic dojednaného ještě nemáme.“ V přípravném utkání v neděli proti K. Hoře za Suchdol nastoupil Tomáš Franc z Červených Peček.

Suchdol v létě asi opustí Stanislav Jakubů, který chce skončit s aktivní kariérou. „Ale to také ještě není definitivní,“ doufá Emil Novotný.

Suchdolští zahájili letní přípravu 15. července na pouť přátelským zápasem s Kutnou Horou. „Pak už budeme normálně trénovat a každý týden hrát přípravné utkání,“ naplánoval vedoucí mužstva a upřesnil: „Potkáme se s Bečváry, Ratboří, Paběnicemi a Velkým Osekem. Vždy v sobotu od 17 hodin doma.