Star Tupadly (4. místo - 20 bodů)

Tupadelští posbírali dvacet bodů. Kolik jich ještě podle kouče budou potřebovat k jistotě záchrany? "Po zkušenosti z posledních let jich bylo potřeba třicet tři až třicet čtyři," naznačil a pokračoval: "Už podle posledního podzimního zápasu víme, že na jaře jde o úplně jinou soutěž."

Největší rezervy svého týmu Karel Mikeš vidí v proměňování brankových příležitostí. "Nevyšla nám první a poslední utkání," nahlédl do poznámek trenér. Tupadly v první kole remizovaly v Kounicích 4:4 a v posledním doma podlehly Tuchorazi 3:7. "V Kounicích jsme vedli 3:1 a proti deseti hráčům soupeře jsme za patnáct minut dostali tři branky. A poslední zápas nevyšel snad vůbec nikomu. To byl jeden velký průšvih," vzpomínal Karel Mikeš, který si v průběhu sezony často stěžoval na improvizaci při skládání týmu. "Letos to v tomto směru bylo lepší, neboť se nám vyhýbala dlouhodobá zranění," oddechl si a upřesnil: "Hráčům jakž takž vycházely i služby v práci. Mužstvo se nám podařilo vhodně doplnit o Píšku a Skokana."

Pět tupadelských remíz patří k nejvyššímu počtu nerozhodných výsledků týmu ve skupině C. "Hlavně ze začátku jsme hodně remizovali, ale někdy i jeden bod je ziskem," zdůraznil kouč a dodal: "Body se nasčítají a ještě si dobře pamatujeme, jak jsme se vloni natrápili kvůli jednomu bodu v posledním zápase."

Star Tupadly za celý podzim prohrál jen dva druhé poločasy, což by mohlo ukazovat na dobrou fyzickou kondici hráčů. Tomu se ale trenér jen zasmál. "Spíše to bylo psychikou. Mužstvu se celkem dařilo a věřilo si. Nebylo náhodou, že ze sedmi zápasů venku jsme pětkrát dokázali bodovat," přemýšlel nahlas.

Tupadelští hráči si v současné době užívají volna, k zimní přípravě se poprvé sejdou v polovině ledna. "Tréninky budeme kombinovat - v hale a venku. V plánu máme asi osm přípravných zápasů, které sehrajeme na umělé trávě v Čáslavi, Kutné Hoře a poslední čtyři střetnutí na přírodním hřišti v Potěhách," uzavřel Karel Mikeš.