Vrdy - Jíkev 1:1

Fotbal poznamenalo vytrvalé sněžení a těžký terén, který znemožňoval i jen náznaky kombinací. Zápas se rozhodoval v rušnějším druhém poločase, ve kterém nejprve domácí vedli z penalty, pak byl vyloučen Chadraba, v závěru Vrdy dohrávaly v devíti i bez zraněného O. Tomíška a hosté v nastaveném čase z pokutového kopu srovnali.

O fotbal se snažili hráči obou týmů zejména uprostřed hřiště a dvacet minut ani jeden z brankářů nemusel řešit žádnou střelu. Vrdští to zkoušeli pasy za obranu na Chadrabu, který se ale chytal do ofsajdové pasti. A když už se dostal před brankáře Zemánka, nepřekonal ho. Před tím měla ale velkou šanci Jíkev: Kobera si předkopl balón do šestnáctky, brankář M. Šolta sice vybíhal, ale na sněhu se míč zastavil a jíkevský útočník přeloboval jak gólmana, tak i jeho bránu.

To druhý poločas byl o poznání rušnější. Sníh trochu ustal a veselo bylo i na domácí lavičce v 61. min.: M. Tomíšek rychle rozehrál trestný kop na bratra Ondřeje, ten vysouval R. Miláčka, kterého v pokutovém území zastavil faulem Zouza. Z pokutového kopu K. Truksa otevřel skóre - 1:0. Jenže karta se začala obracet o dvě minuty později: Chadraba viděl druhou žlutou kartu, když hostům znemožnil rozhrávku trestného kopu, a byl vyloučen. Červenat se mělo i o minutu později na druhé straně, když Zouza na polovině řiště fauloval R. Miláčka, který už měl před sebou jen bránu Jíkve. Zouza, který už s kartou hrál, za svůj zákrok neviděl ani žlutou kartu! Vrdský tým podržel brankář M. Šolta v 69. min. při rohu i následné dorážce Kobery ze stoprocentní pozice. Ten samý hráč v 81. min. po dalším rohu a hlavičce Zouzy hlavičkoval z další čisté šance vedle! Hattrick svých šancí pak završil v 83. min. a i tentokrát vedle. Vrdští pak dohrávali i bez zraněného O. Tomíšky po faulu Žežulky a jelikož už neměli nikoho na střídání, měli hosté převahu dvou mužů. Tu zúročili v první minutě nastavení, kdy Neužila v šestnáctce fauloval M. Tomíšek a Zouza z pokutového kopu srovnal stav na 1:1.

Branky: 61. pok. kop K. Truksa - 90.+1 pok. kop Zouza. Rozhodčí: M. Jarolímek - R. Jarolímek, Vojíř. ŽK: T. Franc, R. Miláček, Chadraba - Neužil, Zouza, Žežulka. ČK: 63. Chadraba (V). Diváků: 50. Vrdy: M. Šolta - T. Franc (83. Vondráček), Hájek (58. V. Truksa), M. Tomíšek, Dražinovský - O. Tomíšek, K. Truksa, Kříž, Radovnický - Chadraba, R. Miláček. Trenér David Plašil. Jíkev: Zemánek - Škudhan, Zouza, Dudek, Neužil - Žežulka, Spilka, Verner, Aust - Kápička, Kobera. Trenér Karel Pokorný. Poločas: 0:0.