Okresní titul vybojovali žáci z Viktorky

VRDY - Po sobotním prvním utkání, ve kterém se v Sedlci střetli vítězové obou skupin okresního přeboru starších žáků a domácí zvítězili 2:0 (1:0) po brankách Koubka a M. Pálka, nastoupili fotbalisté Slavoje a Viktorie v neděli k odvetě na vrdském hřišti. Žádná jednoznačná záležitost hostů se nekonala, ovšem i to jim nakonec stačilo k vítězství v celé finálové sérii.

27.6.2007

Ilustrační foto. Foto: DENÍK/René Svoboda

Vrdy - Sedlec 2:2

Vrdští se pustili do svého soupeře bez respektu. Usadili se na jeho polovině, ovšem brankáře Tyrnera prakticky vůbec neohrozili. V obraně stíhali zastavovat rychlé protiútoky již v zárodku v bezpečné vzdálenosti, a tak se o největší vzruch v prvních patnácti minutách staral domácí Cický svými výpady po pravé straně. Jenže skóre se měnilo ve 22. min. na druhé straně: R. Pálek pěknou kolmicí vysunul Koubka, jehož brankář Veselý nedokázal zastavit, a útočník Viktorky poprvé rozvlnil síť Slavoje - 0:1. Po dvou minutách mohli hosté své vedení ještě pojistit druhým gólem, jenže Budínovu střelu gólman Veselý vyrazil a Navrátil mu z dorážky vrátil míč do koše. Neproměněná šance Sedlecké ještě více mrzela ve 26. min., kdy do sítě zapadla dělovka Kotrby - 1:1. Do kabin přesto odcházeli spokojeněji hosté. M. Pálek poslal dlouhý pas z trestného kopu do šestnáctky Slavoje, proti Navrátilovi ještě stihl zakročil gólman Veselý, ale na zakončení Koubka už byl krátký - 1:2.

Druhý poločas byl velmi vyrovnaný, hosté bedlivě střežili jednobrankový náskok a Vrdští si s jejich obranou nevěděli rady. Navíc je ve 46. min. mohl ztrestat Koubek, jenže ten ve vyložené šanci přestřelil. Vrdští stupňovali tempo. V 51. min. na Cického přetažený centr před bránou nedosáhl Havránek a vyrovnání tak přinesla až 66. min.: Na dlouhý pas za sedleckou obranu vystartoval Havránek, „zařadil pětku“ a svůj útok zakončil vyrovnávací brankou - 2:2. Jenže na zvrat ve vývoji utkání už domácím zbývalo málo času, navíc hosté zahrávali dva trestné kopy z dobrých pozic po faulech na střídajícího M. Němce, ale R. Pálek i M. Pálek vrdskou bránu netrefili. I tak to stačilo na remízu a vítězství Sedlce ve finále okresního přeboru starších žáků.

Branky: 26. Kotrba, 66. Havránek - 22., 31. Koubek. Rozhodčí: Bíža - Říha, Ronovský. ŽK: Havránek (V). Diváků: 30. Poločas: 1:2. Vrdy: Veselý - Plašil, J. Hronovský, Kotrba, Kratochvíl - Mrázek (51. Wymer), Havránek, Káš, Šindelář - Cický, Vítek. Trenér: Jaroslav Procházka. Sedlec: Tyrner - Bouma, Hejný (53. Macháček), Jiráň, Budín - Kulhánek (62. Mich. Němec), M. Pálek, R. Pálek, Tvrdík - Navrátil (69. Mar. Němec), Koubek. Trenér: Jan Hnilička.