st. žáci Čáslavi – Pardubice B 2:1

Velmi důležité body s připsali čáslavští straší žáci v utkání s FK Pardubice B. „Soupeř byl fotbalovější, my šťastnější,“ připustil po utkání trenér Milan Miklušičák a duel zhodnotil: „Do zápasu jsme vstoupili velmi dobře, již po devíti minutách se prosadil Všetečka, který hlavou po rohu vstřelil již třetí letošní gól. Pak jsme ovšem začali míče nakopávat a kvalita hry upadla.“

Hosté v tu dobu více drželi míč, byli aktivnější a kombinačně zdatnější, ale do šancí je domácí nepouštěli. Trest za pasivitu přišel ve druhé půli, když Pardubice vyrovnaly. „Snažili jsme se na vyrovnání zareagovat. Stáhli jsme Smutného, který zatím podává matné výkony a zkusili hrát na tři útočníky.“ To se nakonec ukázalo jako správný tah. Devět minut před koncem se totiž z trestného kopu opřel do míče Bilinkiewicz a vstřelil vítěznou branku.

Branky Čáslavi: Všetečka, Bilinkiewicz. Poločas: 1:0. Čáslav: Kristek – Macháček, Kareš, Goliáš, Všetečka – Dospěl, Bilinkiewicz, Smutný, Kořínek – Havránek, Jungwirth, střídali: Malina, Jelínek.

ml. žáci Čáslavi – Pardubice B

V utkání domácí zahodili několik vyložených šancí a proto prohráli. Mladší žáci Čáslavi podali slušný výkon, který jim však kýžené body nepřinesl.

Václav Vondra