Zbýšov - Paběnice 1:0 (0:0)

Hráči obou mužstev při enormní snaze neudělat chybu se dlouho nemohli dostat do tempa a diváci viděli jen nakopávané míče, jednoduché odkopy a řadu faulů. Rozhodčí Petr Dolejš dal hned od začátku najevo, že nehodlá tolerovat vůbec nic. Domácí zahrávali řadu trestných kopů, ovšem centry I. Babáka spolehlivě sbíral brankář Říha. Jako první se za hosty osmělil Blahník, ale z trestného kopu těsně minul domácí bránu. Mezi tři zbýšovské tyče zamířil až M. Zikmunda, ovšem obránci stihli balón srazit na roh. Na druhé straně I. Babák připravil pozici pro Vrkotu, jenže ten ranou bez přípravy pálil vedle. O hodně vzruchu se postaral Votava, když po špatné rozehrávce soupeře nejprve prováhal nejvhodnější okamžik k zakončení a potom si pádem chtěl vynutit pokutový kop. Od 31. min. hráli hosté oslabení o vyloučeného kapitána Blažka, který doplatil na předchozí zbytečnou žlutou kartu za oplácení a druhou žlutou kartu rozhodčí musel vytáhnout po faulu na Babáka. Těsně před přestávkou Říhu v paběnické bráně nemohla vyděsit střela Valdmana, hosté pak ještě vehementně a bez výsledku reklamovali ruku bránícího hráče domácích v šestnáctce.

Diváky pořádně rozehřál až druhý poločas. Neuběhlo ani padesát vteřin a domácí mohli dát vedoucí gól: Vrána unikl po levé straně a po jeho centru osamocený Hybler z těsné blízkosti přestřelil! Hosté odpověděli také vyloženou příležitostí: V 57. min. po rozehraném rohu P. Mužátko posadil míč na hlavu Malínka, který z malého vápna otřásl břevnem domácí brány! I v deseti se ale hosté do tlaku a brankář Dostál musel v 68. min. řešit těžkou ránu Kozla z úhlu. Jenže gól padl na druhé straně: Po rohovém kopu se Říha pořádně nedostal k balónu, který se Hyblera odrazil do sítě - 1:0. V 79. min. to mezi fanoušky Paběnic jen zahučelo, když po akci Zikmundy P. Mužátko těsně minul levou tyč. "Teď to bude mazec," prorokoval pro posledních deset minut zbýšovský brankář Petr Dostál. Pravdu ale neměl, protože žádnou vážnější příležitost k vyrovnání si hosté už nepřipravili a tak se Zbýšov z prvního místa v tabulce okresního přeboru může radovat přes celou zimní přestávku.

"Opět jsme byli šťastnějším týmem, stejně jako na jaře s Vrdy," narážel na podobné utkání v květnu trenér TJ Zbýšov Miroslav Voplakal a navázal: "My jsme měli šance, soupeř taky. My jsme bohudík jednu proměnili. Remíza by ale asi byla spravedlivější." Miroslav Voplakal také zdůraznil kvality Paběnic. "Takhle dobrý tým tady dlouho nehrál," uznal. Paběnice na začátku druhé půle i v deseti zle zatápěly. "Zatlačily nás, my jsme se po gólu zbytečně zatáhli. Hosté poslali do útoku Zikmundu a to pro ně byla velká výhoda," všiml si zbýšovský kouč.

"Chtěli jsme tady bodovat a to se nepovedlo," pokrčil rameny paběnický trenér Luboš Votava. Jeho tým přibrzdilo zbytečné vyloučení Michala Blažka. "Hráče jsme na to upozorňovali, ale bohužel," vzdychl zklamaný kouč. "Ze začátku jsme rychle dostali žluté karty a čekali, na koho to vyjde," dodal. I když se Paběnice musí smířit s druhým místem po podzimu, mají ještě celé jaro na to, aby splnili svůj cíl: Návrat do I. B třídy. "Dnešní zápas nic neřešil, ještě je před námi čtrnáct kol," zakončil Luboš Votava.

Branka: 75. Hybler. Rozhodčí: Dolejš. ŽK: Vrkota, I. Babák, Fiedler, Vavřička, M. Výborný - Blahník, Blažek, Votava. ČK: 31. Blažek (P). Diváků: 100. Zbýšov: Dostál - V. Dvořák, Valdman, P. Vebr, Fiedler - Vavřička (90. Jukl), I. Babák, M. Výborný, Vrána - Hybler, Vrkota. Trenér Miroslav Voplakal. Paběnice: M. Říha - M. Dvořák, Blažek, Šrámek, P. Mužátko - Malínek (70. D. Mužátko), M. Zikmunda, Bohatý, Kozel - Blahník, Votava (32. M. Svoboda). Trenér Luboš Votava.