První náznak šance měla Kutná Hora ve 12. minutě, kdy se po centru Nekvindy dostal k hlavičce Kulhánek, ale trefil jen prostor, kde stál hostující brankář. Vzápětí bylo horko na druhé straně, kdy po zakončení Markvarta vykopával míč téměř z brankové čáry domácí stoper Franc. Po půl hodině hry to byl znovu Nekvinda, kdo vysunul svého spoluhráče za obranu, ale Hradílek Hosnédla nepřekonal.

Velké varování přišlo pro Spartu v 55. minutě, kdy Markvart poslal míč Horelovi, proti kterému musel vyběhnou brankář Malý a jen díky jeho dobrému zákroku nohama zůstal bezbrankový stav. Nicméně o pět minut později tvrdou střelu Horela zpoza vápna Malý jen vyrazil a dobíhající Krůta kutnohorského brankáře přehodil a poslal hosty do vedení. Vyrovnání měl v 66. minutě na hlavě Hradílek, který zůstal sám mezi penaltou a malým vápnem, ale nakonec na centr nedosáhl. Berounští mohli ve zbytku zápasu navýšit své vedení, a dokonce dostali míč dvakrát do sítě, ale pokaždé to bylo po ofsajdové situaci, a tak se skóre už nezměnilo a hosté si odvezli vítězství 1:0.

„Musíme přiznat, že za šest kol, která jsme na jaře odehráli, byl Beroun spolu s Lhotou nejlepší soupeř. Bohužel jsme proti němu nepodali optimální výkon. Asi se projevilo závěrečných pětadvacet minut z minulého zápasu s Novým Strašecím, kdy na nás padla velká deka a výkon nebyl kvalitní,“ uvedl trenér Kutné Hory Radek Kulhánek a navázal: „Sice se do sestavy vrátili hráči, kteří před čtrnácti dny hráli velmi dobře, ale bohužel například Filipec po týdenních antibiotikách vydržel jen pětapadesát minut.“

Sparta se trápí v útočné fázi. „Jsme směrem dopředu málo produktivního a bohužel jsme jeden gól inkasovali. Sice jsme se v poslední době hodně zaměřili na to, abychom branky nedostávali s tím, že vždy nějaký gól vstřelíme, ale bohužel se nám to nějak nedaří. Náš mladý kolektiv je momentálně hodně na dně a přemýšlíme, co s tím. Víme, že nás čeká ještě hodně těžká cesta,“ uvědomuje si kutnohorský kouč, který na závěr dodal: „Chybí nám do konce odehrát devět kol a musíme bodovat s někým jiným. Pokud prohrajeme venku, tak to není takový extrém, protože jsme pořád na nule, ale doma je to mínus tři. Navíc jsme nyní prohráli druhý domácí zápas ze tří odehraných, což je hodně znát. Pokud nepřivezeme nějaké body z venku, abychom si trochu pomohli a odčinili tyto ztráty, tak bude situace hodně těžká.“

Kutná Hora – Beroun 0:1 (60. Krůta). Kutná Hora: Malý – Bílek, Franc, Nekvinda, Kulhánek (55. Cimr), Piskač (72. Wolf), Matoušek, Semrád, Filipec (58. Saulich), Hradílek, Marek. Trenér Radek Kulhánek.