Fastav Zlín – FK Čáslav 3:0 (2:0)

Než se hosté rozkoukali, už prohrávali 0:1. Hned v první minutě se totiž odrazil balon k volnému Poláchovi, který ho dorazil do prázdné čáslavské brány – 1:0. Ten samý hráč se radoval i ve 24. minutě, když Pazdera zatáhl po pravé straně balon do vápna a předložil Poláchovi parádní zpětnou přihrávku – 2:0.

Těžký terén zlobil oba týmy a tak se na další šance čekalo až do druhé půle. V té nejprve Čáslavští vyrovnali hru a dostali se díky standardkám i na dostřel zlínské brány, ovšem do vyložené šance se dostal až v 75. minutě Synek, jenže v pádu minul tři tyče Kořínkovy brány. Mezitím hrozili i domácí, jejich akcím však chyběla finální přihrávka. V závěru hosté otevřeli hru a Zlín chodil do nebezpečných brejků. Jeden z nich perfektně využil Bartolomeu a stanovil konečné skóre – 3:0 pro Zlín.

Tomáš Haniak: Musíme sehnat trenéra!

„Soupeři gratuluji," začal s hodnocením zápas manažer Čáslavi Tomáš Haniak, „Hráli jsme o bytí a nebytí, protože v obou klubech nepanuje dobrá atmosféra. Štěstí se přiklonilo na stranu Zlína. Rozhodly branky a tlak v pokutovém území, kde domácí byli lepší. Pokud si nevytvoříme žádnou vyloženou šanci, tak nemůžeme vyhrát. Takto se o záchranu nehraje. Jsem zklamaný a naštvaný na svůj tým. Určitě z toho vyvodíme důsledky."

O jaké důsledky by mělo jít? „Nechci nějak předbíhat, protože mám horkou hlavu, ale rozhodně musíme sehnat trenéra, který nám nyní chybí. Kluci potřebují pevné vedení. Neváží si toho, že jsme jim dali šanci hrát druhou ligu," zlobil se Haniak.

Zlínský trenér Marek Kalivoda si pořádně oddychl: „Po šesti zápasech bez vítězství jsme získali důležité tři body. Proti nám se dnes spiklo i počasí. Nebyly podmínky, které by nám umožnili hrát kombinační fotbal. Více se s terénem spřátelili hosté a v první půli podle mě hráli lépe. My musíme zapracovat i na obraně standardních situací. V první půli jsme využili jediné dvě šance a to zápas rozhodlo. Mužstvo musím pochválit za bojovnost. Vítězství si kluci zasloužili."

Statistiky

Branky: 1. a 24. Polách, 90. Bartolomeu. Rozhodčí: Jech – Zeman, Machálek. ŽK: Malý, Bublák - Ujec. Diváci: 763. Zlín: Kořínek – Pazdera, Malý, Elšík, Červenka – Holík (62. Bartolomeu), Bublák, Salachna, Hruška (73. Železník) – Polách (82. Matějov) – Malcharek. Trenér Marek Kalivoda. Čáslav: Ducheček – Achemaistos (83. Leibl), Rendla, Karal, Kunášek – Fikejz (64. Kučera), Prášil, P. Efthymiadis, Krmenčík – Ujec (72. Hodas) – Synek. Tým vedl Tomáš Haniak.