První poločas byl ve znamení standardek domácího Davida Fikejze. V 8. minutě zahrával trestný kop, po němž hlavičkoval těsně vedle hostující brány Karal. O čtyři minuty déle zahrával D. Fikejz pro změnu rohový kop, Praise na přední tyči hlavou přizvedl balon, jenže v následujícím závaru Čáslav gól nevytěžila. Ve 22. minutě se osmělili také hosté: Po centra Majera z pravé strany pálil z voleje nabíhající Šimeček. Míč však minul Antošíkovu branku o pár centimetrů. Gólu se Čáslavští dočkali až ve 29. minutě. Další povedený roh D. Fikejze vrátil hlavou před branku Kunášek a Praise stejným způsobem rozvlnil síť v brance Pražanů – 1:0.

Pět minut po přestávce posunul Šandera balon na D. Fikejze, který zkoušel překvapit Víška na přední tyči, ale trefil jen boční síť. Ten samý hráč byl aktivní i v 59. minutě, kdy mu posunul míč do „uličky" Kunášek, jenže Fikejzův pokus o lob skončil nad brankou. V 68. minutě podruhé v utkání zahrozili hosté, ale Antošík proti Mošnovi obstál.

Další vzruch přinesla 73. minuta, kdy uviděl diskutabilní červenou kartu hostující stoper Zahálka za stažení D. Fikejze. Přitom čáslavský záložník rozhodně nešel sám na bránu. Nicméně trestný kop šel zahrávat Rozsíval, na jehož centr si velkým obloukem naběhl záložník Dolejš a half-volejem přehodil brankáře Víška – 2:0. Hosté se ani poté nevzdali. Devět minut před koncem odcentroval balon do vápna Snop a Mošna hlavou překonal Antošíka – 2:1.

Jan Kmoch přiznal: Měli jsme štěstí

„Odehráli jsme solidní zápas, který byl vyrovnaný na obou stranách," hodnotil utkání trenér Admiry Jiří Tesař. Sám se pak zlobil na rozhodčí. „Utkání místy hrubě ovlivnil rozhodčí. Vyloučení bylo naprosto nesmyslné," říkal trenér hostí, „Bohužel, dostali jsme dvě branky ze standardních situací, což je na tomto terénu dost těžké. Hold jsme to neuskákali. Ke konci se nám podařilo vstřelit branku, další dvě dobré příležitosti jsme nedali, takže jsme tento zápas prohráli."

„Hrálo se hodně těžké utkání na náročném terénu. Na takovém hřišti se může jen bojovat. Oba týmy prokázaly velkou touhu po vítězství. My jsme byli šťastnější," oddychl si čáslavský trenér Jan Kmoch a pokračoval: „Admira mě nepřekvapila. Jsem z Prahy, takže na ni chodím. Hraje trvale dobře a dnes navíc byla posílená o dva hráče ze Slavie. Trochu jsem měl z utkání obavu, ale i se štěstím jsme to zvládli. I v deseti nás dokázal soupeř dostat pod tlak. Jsem spokojený se třemi body, ale to je tak vše."

FK Čáslav – Admira Praha 2:1 (1:0)Branky a nahrávky: 29. Praise (Kunášek), 74. Dolejš (Rozsíval) – 81. Mošna (Snop). Rozhodčí: Průcha – Vrzal, Benedikt. ŽK: Rendla, Melechovský - Mamurov, Mošna, Víšek, Majer. ČK: 73. Zahálka (A). Diváci: 250. Čáslav: Antošík – Šandera, Karal, Rendla, Kunášek – Dolejš, Habbar, Rozsíval (86. Váňa), D. Fikejz – R. Fikejz (76. Maxa), Praise (65. Melechovský). Trenér Jan Kmoch. Admira: Víšek – Mamurov (58. Kurek), Brůžek, Martinic (46. Snop), Zahálka – Majer, Vosický, Šimeček, Štěpán – Mošna, Petr (76. Birma). Trenér Jiří Tesař.