Uhlířské Janovice B – Zbraslavice 2:1 (0:0)

Po čtyřech minutách hry se do šance dostal janovický Blecha, ale jeho střela skončila těsně vedle brány. V 18. minutě zahrával trestný kop Uher, míč Pokornému propadl mezi rukama, jenže balon směřující do brány odvrátil M. Veselý. V průběhu první půle se osmělily i Zbraslavice. Mil. Čálek našel před bránou D. Šindeláře, ovšem jeho šanci zlikvidoval včasným vyběhnutím Mejstřík. To byla zároveň poslední šance první půle.

Po přestávce se jako první ukázali hosté, jenže Po Čálkově úniku se pískal ofsajd. V 58. minutě pálil na druhé straně domácí D. Marek a Pokorný se musel natahovat. O dvě minuty později už měli domácí šanci největší. Jiří Veselý byl na hřišti tři minuty a hned ve vápně srazil Kalouse. Nařízenou penaltu proměnil s přehledem Veliký. Odpověď však přišla záhy. V 63. minutě vyrovnal krásnou střelou o břevno Milan Čálek – 1:1. Pět minut po vyrovnávací brance se uhlíři znovu ujali vedení. Po akci D. Marka se prosadil podruhé v utkání Veliký – 2:1. V závěru se Zbraslavice pokusily o nápor a vynutily si ve druhé minutě nastavení trestný kop, který však poslal pouze do tyče Čálek.

S velkým napjetím sledoval konec zápasu uhlířskojanovický trenér Rastislav Masarovič. Po zápase pak zvedl ruce nad hlavu. „Kluci odehráli to, na co měli. Předvedli výborný výkon a já jim gratuluji," usmíval se domácí kouč a pokračoval: „Konečně jsme dotáhli zápas do vítězného konce. Zbraslavice v závěru tlačily jak se sluší a patří. Je vidět, že mají více bodů než my a hrají pěkný fotbal. My jsme betonovali a „prešovský beton" se nakonec vyplatil."

Michal Šindelář.Za to zbraslavický trenér Michal Šindelář byl po utkání rozladěný: „Pan rozhodčí Kučera pískal celkem spravedlivě, ale rozhodla první šance, kdy Čálek po ofsajdové situaci zakončoval gólem. Podle mě to byl jasný gól. Ofsajd to určitě nebyl. Mohli jsme vést 1:0, místo toho jsme dostali gól z penalty. Asi jsme prohráli zaslouženě, když to tak mělo být."

Statistiky

Branka: 61. pok. kop a 69. Veliký - 63. Mil. Čálek. Rozhodčí: Kučera. ŽK: Hrbek, Stoupa, Blecha, M. Svoboda, Uher – Březina, Komárek. Diváci: 50. U. Janovice B: Mejstřík – Hrbek (64. T. Kulhánek), Blecha, Uher, Duna – Kalous, Veliký, Hošta, Cypra (83. Forman) – M. Svoboda, Stoupa (57. D. Marek). Trenér Rastislav Masarovič. Zbraslavice: Pokorný – Jursík, M. Veselý, Havránek, Březina (56. J. Veselý) – Hlava (32. Dubják), Dudok, Herčík, Komárek (71. Byrwa) – D. Šindelář, Mil. Čálek. Trenér Michal Šindelář.

Aktuální tabulku okresního přeboru naleznete zde.