Suchdol - Další a nakonec rozhodující zápas o postup do okresního fotbalového přeboru sehrál Kaňk na suchdolském hřišti v úterý. Po sobotním obratu a vítězství v Chotusicích se nakonec v úterý slavil postup, i když další aspirant na postup vyhrál v Bílém Podolí 2:1.

12.6.2013

Kaňk vyhrála v Suchdole 3:0 a po roce se vrací do okresního přeboru, 11. června 2013.Foto: Markéta Vaníčková

Suchdol B - Kaňk 0:3 (0:0)

První nebezpečná situace vznikla už v desáté minutě, když Pavlík ze strany odcentroval před bránu a Zahajský nastavoval nohu. Bohužel pro Kaňk mu scházel asi půlkrok. Potom byly tři akce, u kterých byl Jakub Výborný. První střela mířila vedle. Ve 37. minutě kopal Jakub trestný kop, který „Bendžák" Novotný chytil. O minutu později opět Jakub Výborný vystihl přihrávku soupeře na půlce, na hranici ofsajdu přihrál Pavlík Kubánkovi, ale Novotný dobře vytěsnil na roh. Domácí ještě nastřelili po Siřínkově akci tyč Pospíšilovy brány. To bylo do poločasu vše, když nepočítáme ještě několikrát mírně ohroženou bránu Kaňku.

Ve druhé půli hrál Kaňk z kopce a bylo to znát. Domácí odolávali do sedmdesáté minuty, kdy centr Patrika Kubánky z pravé strany tečoval Jaromír Horký tak, že Novotný v bráně už nemohl gólu zabránit. Domácí gólman se vytáhl o minutu později, kdy vychytal kaňkovského Kotena po jeho samostatném průniku. Po další minutě však musel „Bendžák" kapitulovat, když Výborného trestný kop Kubánka hlavou prodloužil na Čížka, který pohodlně upravil na 0:2. Třetí a poslední pojistku přidal Jarda „Jarošík" Zahajský z rohového kopu Tomáše Čížka. V závěru se ještě zbytečně nechal vyloučit kaňkovský Pavlík za protesty proti odmávanému ofsajdu. Na obranu kaňkovského vyloučeného hráče je nutno konstatovat, že rozhodčí Mottajček udělil Pavlíkovi pouze jednu žlutou kartu a v zápětí po ní kartu červenou. Předtím totiž kaňkovský hráč kartu neměl.

StatistikyBranky: J. Horký, Čížek, Zahajský. Rozhodčí: Mottajček - Mojžíš, Kafka. ČK: 80. Pavlík (K). Diváci: 80. Suchdol B: M. Novotný - P. Linhart, Volný, Chlád, Langr - Siřínek, Böhm, V. Schwarz st., V. Schwarz ml. - Střihavka, Beneš. Kaňk: Pospíšil - Černý, Klatka, Koten, Wagner - Čížek, Zrzavý(46. J. Horký) Zahajský, Výborný (87.Boudabouza) - Pavlík, Kubánka( 80. R. Matz). Trenér Miloslav Čepek.

Petr Severa

12.6.2013 VSTUP DO DISKUSE
Policisté v Čáslavi pátrají po totožnosti dvou neznámých mužů z kamerového záznamu.
11

Policisté v Čáslavi pátrají po totožnosti dvou neznámých mužů

Zvíře není vánoční dárek, varují provozovatelé útulků

Kašle a rýmy s teplotami přibývá, chřipka však zatím neútočí

Střední Čechy – Nejfrekventovanější výskyt akutních respiračních infekcí zůstává ve středních Čechách na Příbramsku, naopak nejnižší nemocnost se z Kladenska během uplynulého týdne přesunula na Kolínsko. Nadále platí, že situaci lze označovat jako klidnou a nijak nevybočující ze zkušeností uplynulých let. Údaje praktických lékařů a pediatrů sice ukazují, že nemocnost zvolna stoupá – to je však v tomto ročním období obvyklé.