Kutná Hora začala výborně a první půl hodinu jasně ovládla. Na jejím konci nejprve Antoš nastřelil krásnou technickou ranou břevno a ve 31. minutě už usměrnil za záda hostujícího brankáře technickou střelu Regnera – 1:0. Do přestávky však Sparta ubrala na aktivitě a měla co dělat, aby uhlídala soupeřovi útočníky před skórováním.

Po přestávce se hrálo vyrovnané utkání. Domácí moc příležitostí neměli, za to hosté hrozili z brejků. V závěru už bylo utkání hodně nervózní a čekalo se, zda Kutná Hora rozhodne, nebo Ústí vyrovná. Platila nakonec první varianta, když po akci Regnera rozhodl hlavou čtyři minuty před koncem Šindelář – 2:0.

„Těžké utkání. Pro náš šlo o naprosto klíčový zápas jara, možná celé sezony. Věděli jsme, že pokud bychom utkání nezvládli, tak by bylo těžké zachránit se. Neměli bychom to ve svých rukách. Jsem rád, že jsme vítězství i přes herní nepohodu vybojovali. Zaslouženě jsme o dvě branky zvítězili," oddychl si kutnohorský trenér Jan Holík.

„Hrál se zápas plný emocí a jsem rád, že jsme ho zvládli," těšilo Holíka, jehož tým se v divizi zachránil: Ještě jsou dvě kola do konce. Věřím, že nám tato výhra dodá síly a pokusíme se bodovat i ve zbylých zápasech. Budeme hrát naplno a uvidíme."

Kutná Hora – Ústí n. O. 2:0 (1:0)Branky: 31. Antoš, 86. Šindelář. Rozhodčí: Vojtěch – Stieber, Novotný. ŽK: Mandutz, Zelený – Krátký, Heger, Nágl. Diváci: 105.

Kutná Hora: Ptáček – Skokan, Franc, Schwarz, Mandutz – Vácha (86. Nekvinda), Wolf (90. Hačka), Regner, Urban (78. Pago) – Maxa (89. Zelený), Antoš (61. Šindelář). Trenér Jan Holík.

Ústí n. O.: Krátký – Heger (69. Kukla), Felgr (33. Nágl), Strnad, Coufal, Falta, Vaňous, Langer, Souček, Ráb, Smejkal (85. Smola). Trenér Vladimír Chudý.