Po slavnostním úvodu proběhlo losování zápasů. Jako první zápas se odehrál SK Malešov - Sparta Kutná Hora B s výsledkem 0:2 (branky Filipec a Brant). Druhý zápas sehráli hráči Býchor a Bílého Podolí s výsledkem 1:1. Na penalty vyhrálo Bílé Podolí 3:2.

V zápase o třetí místo vyhráli hráči Býchor nad domácím týmem SK Malešov 3:2. Když všechny branky Býchor střelil Aleš Krupka a tím se také stal nejlepším střelcem turnaje. Malešov se sice ujal vedení zásluhou Kalfiřta, ale své vedení dlouho neudržel a ještě do poločasu prohrával 1:3. Ve druhém poločase stačil již jenom snížit Pavlík na konečných 2:3.

Finále

Sparta Kutná Hora B - FC Bílé Podolí 1:1 (0:0)

Vedení se v 50. minutě ujal tým Kutné Hory B, když Nedvěd proměnil nařízenou penaltu. Bílé Podolí však v samém závěru vytvořilo závar před kutnohorskou brankou, který proměnili ve vyrovnávací branku Semínko na konečných 1:1. Při penaltách prokázali hráči Bílého Podolí pevnější nervy a ve čtvrté sérii rozhodli o konečném vítězství 3:2 na penalty.

V turnaji nastoupili i dva exligoví hráči. Malešovský dres oblékl Tomáš Frejlach, ten býchorský zase Lukáš Hartig.

Konečné pořadí Memoriálu Josefa Klečáka

1. FC Bílé Podolí
2. Sparta Kutná Hora B
3. TJ Sokol Býchory
4. SK Malešov

Poděkování také patří trojici rozhodčích Lubomíru Ledvinovi, Edovi Herdovi a Tomášovi Fidrovi, kteří za střídavě slunečného nebo deštivého počasí odřídili všechny zápasy.

Sestavy

SK Malešov: Táborský - Poklop, Koubek, Vlček, Železný, T. Frejlach, J. Špitálník, Kalfiřt, Kepka, Pavlík, Vokoun, Klečák, Žídek, Nekola. Trenér Jiří Škramovský.

FC Bílé Podolí: Nečas - Doubek, Semínko, Kupka, Svoboda, Čakovský, Šimon, Brunclík, M. Šváb, Šálený, Švadlenka, Kachmarskyy, Chmelař, Netáhlo, Hájek. Trenér Bohuslav Šváb.

Sparta Kutná Hora B: Stoupa - Fajfr, Černý, Vrubel, Filipec, Krupička, Kudláček, Pudil, Král, Nedvěd, Vocel, Brant, Kopecký, Hulman, Michálek, Lebeda. Trenér Pavel Král.

Býchory: Černý - Hartig st., Jansa, Pošík, Kedršt, Hartig ml., Zach, A. Vyhnánek, J. Vyhnánek, Chlumský, Křivský, Šátek, Kroupa, Koubek, Soukup. Trenér Lukáš Hartig.

Bohuslav Šváb: Rozhodlo podolské srdíčko

Jako nejspokojenější tým odjížděl v sobotu z malešovského Memoriálu Josefa Klečáka celek Bílého Podolí, který dokázal zvítězit dvakrát na penalty.

Ještě minutu před koncem finále s Kutnou Horou B prohrávalo Bílé Podolí 0:1. „Finále byl víceméně penaltový boj. Měli jsme na konci zápasu štěstí, když jsme po odraženém míči v nastaveném čase vyrovnali na jedna jedna. Nemáme momentálně koncového hráče, který by dokázal zápasy rozhodovat. Soutěž budeme hrát vůlí. Natrénováno máme. Nezbývá, než mít v každém zápase pevné nervy až do konce," řekl po turnaji trenér Kobylek Bohuslav Šváb.

A co střelec Jelínek? „Libor Jelínek začal loni stavět barák a řekl, že nebude chodit ani za béčko. S ním počítat nemůžeme. Momentálně začít nechce," odpověděl Šváb.

I v semifinále porazilo Podolí celek Býchor na penalty. „Řekl bych, že oba zápasy byly vyrovnané. S Býchory to byl větší boj. Kutná Hora B je fotbalovější. Penalty jsme si vyzkoušeli v posledních dvou přípravných zápasech a někteří se de facto vyřadili z nominace. Trefili jsme dnes hráče, kteří mají chladnou hlavu a dokáží penaltu proměnit," radoval se Šváb, kterému ani nevadí, že se v krajských soutěžích penalty kopat nebudou: „Vůbec nás to nemrzí, protože by šlo o další neovlivnitelný jeden bod. To se asi někomu nelíbilo. Pro nás je zřejmě lepší, že se kopat nebudou."

Trenér Šváb má i jasno v základní sestavě pro první utkání I. B třídy. „Jedno nebo dvě místa, jinak mám vše jasné. Generálku na venkovní i domácí utkání už jsme měli předtím. Dneska jsme si měli více zahrát fotbal, i když to moc nešlo. Zase tam však bylo podolské srdíčko, proto jsme asi zvítězili," děkoval hráčům Šváb.

Memoriál Josefa Klečáka v Malešově - tým Bílého Podolí, 16. srpna 2014.

Václav Dastych