Sparta Kutná Hora – Jiskra Mšeno 1:0 (1:0)

Kutná Hora hrála celý první poločas lepší fotbal než soupeř. Úspěch slavila díky důrazu ve středu hřiště. Do vedení šla Sparta po gólu v 8. minutě. Po rohovém kopu Urbana se pověsil do vzduchu Wolf a míč hlavou trknul k tyči hostující brány – 1:0. Do konce půle si už domácí žádnou vyloženou šanci nevypracovali.

Ve druhém poločase se Kutnohorští snažili kontrolovat hru, ale do šancí se nedostávali, aby vstřelili pojišťovací gól. Ke konci zápasu začali téct hostům nervy. V 82. minutě předvedl likvidační zákrok hostující Kraus na Urbana, ale za svůj počin viděl k překvapení všech pouze žlutou kartu. Z následného trestného kopu vystrašil hostujícího brankáře Jeníček.

Tři body proti Mšenu jsou hodně cenné. „Před zápasem jsem říkal, že Mšeno jistě skončí v tabulce do třetího místa. Kvalita na jejich straně je. Upozorňoval jsem na hráče jako je Vukovič nebo Vodička, kteří však nepřijeli, což nám v určitém směru pomohlo. Klukům jsem říkal, že nás čeká důrazný a hodně fyzicky namakaný mančaft," říkal domácí trenér Radim Truksa a navázal: „Nečekalo nás nic jednoduchého, což se potvrdilo a my jsme vytěžili z minima maximum, když jsme dali branku v 8. minutě ze standardky. Šancí se pak už moc neurodilo ani na jedné straně. Za vítězství jsem moc rád, protože mužstvo, které proti nám dnes hrálo, bylo hodně kvalitní."

Statistiky

Branka: 8. Wolf. Rozhodčí: Šimek – Blaschke, Šedivka. ŽK: Jak. Vančura, Wolf - Krejčík, Barcuch, Ginzel, Vanc, Kraus. Diváci: 215. Kutná Hora: Šimon – Skokan, M. Tomíšek, Jeníček, Filipec – Urban, Wolf, Jak. Vančura (85. Mach), Černohlávek, T. Kozel (77. Auer) – Melechovský (69. A. Schwarz). Trenér Radim Truksa. Mšeno: Kobachidze – Kraus (82. Kopecký), Váňa, Ginzel, Bém – Moravec (79. Pfeifer), Barcuch, Vanc, M. Kozel (62. Mráček) – Štěpánek, Krejčík. Trenér Jiří Svojtka.