Kutná Hora - Ve 21. kole Divize C přivítali fotbalisté Kutné Hory posílený celek z Turnova. Nedělní bojovné utkání domácí nakonec zvládli a zvítězili díky proměněné penaltě Bedřicha France 1:0.

13.4.2015

Divize C: Kutná Hora - Pěnčín-Turnov 1:0, 12. dubna 2015.Foto: Deník/ Michal Pavlík

V prvním poločase si Sparta vytvořila dvě příležitosti. V té první přestřelil branku z úhlu Urban a těsně před přestávkou si ve vyložené šanci vedl úplně stejně Vácha.

Po změně stran byli blízko brance hosté. Bernát už po zpětné přihrávce střílel do prázdné brány, ale Nekvinda gólu perfektně zabránil. V 74. minutě se řítil do šance domácí Antoš, který šel sám na Kubáta, ale v poslední chvíli si balon ukopl. V 77. minutě se už skóre měnilo. Domácí kapitán Wolf byl sražen v pokutovém území a z nařízené penalty se nemýlil Bedřich Franc – 1:0. Výsledek mohl pečetit v nastaveném čase, ale svůj únik po pár vteřinách na hřišti poslal vysoko nad hostující branku.

„Hráli jsme nesmírně těžký zápas," upozornil kutnohorský trenér Jan Holík a začal s hodnocením první půle: „Soupeř přijel posílený a od začátku hrál aktivně. Neustále byli nahoře ve čtyřech nebo pěti hráčích, což nám dělalo v prvním poločase problémy. Některé pološance jsme dokázali ubránit, ale opticky byli hosté v první půli lepší. My jsme pak měli velkou gólovku, kterou jsme však neproměnili."

„Ve druhém poločase tempo ze strany soupeře trochu opadlo. Trochu jsme se z toho dostali a měli jsme i gólové příležitosti. Situaci před pokutovým kopem jsem měl daleko, těžko k tomu něco říkat. Vyhráli jsme se štěstím, ale poctivě," zdůraznil Holík.

Mladý obránce Jakub Nekvinda si výborně poradil i s ligovým Vojtěchem Hadaščokem. „Souhlasím," přitakal Holík a dodal: „Kuba Nekvinda je rychlostní hráč, a když hraje jednoduše, tak opravdu dokáže splnit to, co se od něj očekává."

Sparta Kutná Hora - FK Pěnčín-Turnov 1:0 (0:0)Branka: 77. Franc (pk). Rozhodčí: Kapoun - Klupák, Krupka. ŽK: Skokan, Wolf, Antoš, Zich - Papoušek, Hadaščok. Diváci: 173.

Kutná Hora: Zich - Skokan, Schwarz, Franc, Nekvinda - Vácha (87. Hačka), Wolf, Vocel (62. Bora), Urban (75. Šindelář) - Křelina, Antoš (90. Šesták). Trenér Jan Holík.

Pěnčín-Turnov: Kubát - Mudra, Novotný, Karisik, Petřík - Finklár, Papoušek, Beníšek, Bernát - Bárta (79. Korček), Hadaščok. Trenér Jiří Štefan.

13.4.2015 VSTUP DO DISKUSE

Lipová alej v Komenského sadech

Ratajská alej má druhé místo v kraji v soutěži Alej roku 2017

Pavel Dědič a iniciátor návštěvy nadrotmistr Vladimír Kosina během prohlídky letounu L-159 ALCA.
3

Čáslavská základna se nechala inspirovat projektem Ježíškova vnoučata

Policisté žádají veřejnost o spolupráci při pátrání po neznámém pachateli

Kutná Hora - Policisté se opětovně obracejí k široké veřejnosti s žádostí o poskytnutí svědectví k případu, o kterém jsme vás informovali v uplynulých dnech.

KRIMI MIX: Ukradl tři metry krychlového palivového dřeva

Kutnohorsko - Čím se zabývají policisté na Kutnohorsku? Přečtěte si krimi zprávy z regionu!

Při nehodě nebyl naštěstí nikdo vážně zraněn

Čáslav - K dopravní nehodě na tříramenné křižovatce silnice číslo I/38 a nájezdu ze silnice od obce Čáslav ulice Chrudimská došlo 11. prosince v 16.50 hodin.

Videosouhrn SPECIÁL: Česko zpívalo koledy. Podívejte se

Ve stejnou chvíli zpívalo neuvěřitelných 125 tisíc lidí po celé zemi stejné vánoční koledy. Přinášíme vám speciální vydání videosouhrnu, díky kterému budete moci nasát vánoční atmosféru z mnoha míst najednou.