Jiskra Zruč n. Sáz. – SK FK Miskovice 4:1 (3:0)

Travnatý pažit ve fotbalovém areálu zdejší Jiskry během odpoledních hodin pokryla několikacentimetrová vrstva sněhu. Utkání se po dohodě sudího Šandy a obou kapitánů přeci jen uskutečnilo.

Domácí nastoupili s odhodláním odčinit prohru z Močovic a do utkání se vrhli s velkou vervou a s vědomím, že hostů je málo. Sníh byl ale proti, vázla kombinace, přihrávky nenacházely adresáta. Prvních patnáct minut bylo vyrovnaných, hosté podnikli dva rychlé brejky Krulišem a Štěpánem. Na druhé straně se neprosadil Fanta. První branku však k velké spokojenosti vstřelili ve 20. minutě domácí, po tyči Cudlína skóroval Fanta – 1:0. O pět minut později přesně zacílil Cudlín a Zručští se ujali dvoubrankové vedení – 2:0. Třetí branku přidal ještě do poločasu opět Cudlín, když ve 32. minutě přeloboval z třiceti metrů miskovického brankáře Strbíka - 3:0.

Druhý poločas začal za neustálého sněžení, oběma týmům zůstával míč stát ve sněhu, kombinace neměla cenu. Oba týmy míče nakopávaly a snažily se je před pokutovým územím dobíhat. Lépe se to dařilo domácím, vytvořili si několik šancí, jednu z nich proměnil v 52. minutě T. Louda – 4:0. Domácí výsledek ukolébal, čehož hosté v oslabení využili a Krulišem v 65. minutě snížili – 4:1. Těžký terén poté odebíral oběma celkům poslední zbytky sil, domácí si přesto ještě vytvořili několik šancí, zejména příležitosti Fanty a Cudlína měly být gólové, ale proti byl gólman hostů Strbík. Závěrečný hvizd rozhodčího Šandy byl pro všechny vysvobozením a všichni utíkali do šaten obléci se do teplého oblečení a usrknout horkého čaje.

Zdeněk Louda, vedoucí mužstva Jiskry: „Hrát za takových podmínek to zaslouží všem aktérům utkání obdiv. Zvítězili jsme přesto zaslouženě, zápas dovedli do vítězného konce, hosté i v devíti bojovali."

Statistiky

Branky: Cudlín 2, Fanta, T. Louda – Kruliš. Rozhodčí: Šanda. Zruč n. Sáz.: Jíra – J. Váňa, Janata, Kovařík, Brabec – T. Louda, Viktora, Němec, Veselý (45. Pejša) – Cudlín, Fanta. Miskovice: Strbík – Herout Michal, Herout Martin, Chvála, Podolák – Klečák R., Bohouňovský, Kruliš – Štěpán.

Josef Tůma