Od první minuty bylo vidět, že družstvo Paběnic hraje vyšší soutěž a korunovalo to hned v 5. minutě gólem, když po křídelní akci přišel centr do pokutového území, kde si našel prostor Martin Blahník a skóroval – 0:1. O deset minut později měl tentýž hráč vyloženou šanci, naštěstí pro Spartu nedokázal správně umístit míč. Horší už to bylo se Spartou ve 26. minutě, kdy se trefil po hrubce T. Švába O. Votava – 0:2. V prvním poločase dominovali na hřišti hráči hostujícího týmu. Ojedinělou šancí domácích byla šance Černého, ovšem bez gólového úspěchu. Těsně před přestávkou mohl zvýšit Rada, ale prázdnou branku minul.

Ve druhém poločase se hra Kutné Hory zlepšila. Mohl to korunovat v 51. minutě Kopecký, ale šanci na kontaktní gól odmítl. Druhý poločas byl ve znamení hry ve středu hřiště a mnoha nepřesností. Za výjimku by se dala považovat akce hostů, kterou ovšem bravurně zlikvidoval Stoupa. Ke konci utkání měla Hora ještě šanci snížit, ale Růžička v rozhodující okamžik selhal. V samotném závěru utkání byla k vidění nebezpečná střela z kopačky hostujícího útočníka, ovšem Stoupa čisté konto udržel. Utkání splnilo očekávání, bylo to spíše o bojovnosti než o přesnosti, shodli se oba trenéři.

„Utkání splnilo svůj účel. Jednalo se o klasický přípravný zápas, kde jsme po dvou slabších týmech v předcházejících týdnech narazili na mužstvo z vyšší soutěže,“ řekl na úvod trenér Sparty Radek Pařez. „Bylo vidět, že obě mužstva už plně trénují, takže se jednalo spíše o běhavé utkání. Chyběla tam trochu přesnost přihrávek a lepší zpracování,“ hledal příčiny neúspěchu trenér. „Ve druhém poločase jsme neproměnili dvě nebo tři brankové šance, v prvním poločase jsme se k zakončení nedostali, tam byl soupeře lepší a také jsme tam dostali po našich dvou chybách dvě branky, kdy obránci laxně odehrávali balon,“ uvedl pro Deník trenér.

„Jednalo se o bojovné utkání, což vyplývalo z toho, že obě mužstva jsou v plné přípravě, my jsme ještě včera (sobota pozn. red.) trénovali,“ upozornil na slabší herní projev obou týmů paběnický lodivod Karel Růžička. „V prvním poločase jsme dali dva góly, ale ještě k tomu jsme další příležitosti neproměnili. Herní projev ještě není takový, jaký by měl být,“ přidal trenér. „Ve druhém poločase jsme hráli na začátku dvacet třicet minut v útlumu, ale potom jsme soupeře zase jasně přehráli,“ řekl k obrázku hry ve druhé části Růžička. Byl už tým, s kterým jste do zápasu nastoupili kompletní? „Kompletní rozhodně nebyl. Někteří hráči jsou nemocní a někteří jsou na horách. Pokud se jedná o případné posily, tak některé hráče v hledáčku ještě máme, ale zatím není nic rozhodnutého,“ zakončil bývalý kutnohorský asistent.

Kutná Hora B - Paběnice 0:2 (0:2)

Branky: Blahník, O. Votava. K. Hora B: Dastych (46. Stoupa) - M. Šváb, T. Šváb, B. Šváb, Nedvěd, Havlík, Lebeda, Hulman, Trnka, Janoušek, J. Růžička, Pospíšil, Kopecký, Černý. Paběnice: Říha - Mužátko, Blažek, Šrámek, M. Růžička, Kozel, Bohatý, Blahník, Rada, O. Votava, L. Votava, Dvořák, Kolář, Kunášek.

Jakub Koleček, Ladislav Pospíšil