V prvním semifinálovém utkání futsalové série mezi Ekoinvestmentem Praha a týmem Benago Zruč nad Sázavou skončilo krutým debaklem pro hosty. Pražské mužstvo tak vede v sérii hrané na tři vítězné zápasy 1:0.

Ekoinvestment – Benago 8:2

Hosté ze Zruče neměli s domácími žádnou šanci. V poločase prohrávali tříbrankovým rozdílem 1:4 a stejným výsledkem skončil i druhý poločas.
Na výsledku se podepsal brankář Benaga Klíma. Po jeho hrubkách inkasovali hosté čtyři laciné branky. Jeho výlety na polovinu soupeře končily gólem v opuštěné bráně Benaga.

Do utkání vstoupili lépe domácí, kteří vedli už po šesti minutách o dvě branky. Pak vykřesal jiskřičku naděje kanonýr Filinger a svoji čtyřicátou první brankou v sezoně snížil na 2:1. Pak ale do poločasu hosté inkasovali ještě dvakrát.

Ihned po návratu z kabin vyrobil jednu ze svých hrubek gólman Klíma a bylo rozhodnuto. Domácí pak předvedli několik velice pohledných akcí, a tři z nich se jim podařilo dotáhnout do brankového zakončení.

Utkání bylo také soubojem dvou nejlepších střelců nejvyšší futsalové soutěže. Filinger z Benaga se zapsal mezi střelce jednou, stejně se vedlo i druhému v pořadí, domácímu Martinu Dlouhému, který dal pětatřicátý gól.

Branky: 3. Cintula, 6. Pleyer, 19. Novotný, 20. Pleyer, 21. Cintula, 23. Tichý, 26. Dlouhý, 40. Frič – 8. Filinger, 36. Stejskal. Poločas: 4:1. ŽK: 2:0.

Ekoinvestment: Vozár – Novotný, Sláma, Šnídl, Frič, Cintula, Dlouhý, Pleyer, Tichý, Belada.

Benago: Klíma – Brožek, Štorc, A. Simitči, Filinger, B. Simitči, Stejskal, Světlík, Fitzel, Chrobák.