Prvoligoví futsalisté Banaga Zruč nad Sázavou jsou krůček od vyřazení z play off. Pražský Eco Investment vede v sérii hrané na tři vítězné zápasy nad zručským týmem 2:0. Páteční utkání série se hraje v hale ve Zruči od 20 hodin. Pokud domácí zvítězí, bude se hrát v neděli na palubovce Benaga i čtvrtý zápas. Ten by měl úvodní výkop v 18 hodin.

„Chceme hrát doma i v neděli,“ říká odhodlaně vedoucí zručského mužstva Petr Kubálek. To však znamená jediné. V pátek zvítězit. „To ale nebude určitě jednoduché, protože Eco hraje ve vynikající formě a do ničeho nás zatím nepustilo,“ uvedl Kubálek. O kvalitě hostů hovoří jasně fakt, že v jeho kádru působí několik reprezentantů.

Ovšem Benago bude spoléhat na podporu diváků. „Na tu spoléháme od začátku sezony. Pro lidi je to tahák, hraje se i v dobrý čas, takže čekáme plný dům,“ varuje soupeře na dálku zručský vedoucí mužstva.

A jak na silného soupeře vyzrát? „Určitě musíme zlepšit koncovku. V obou zápasech jsme se soupeři mohli brankově přiblížit, ale doplatili jsme právě na neproměňování šancí. Spoustu šancí jsme měli už v první vzájemném zápase, kdy jsme nedali šance za stavu dva jedna pro domácí. Ve druhém utkání to bylo podobné. Zatímco Eco branky dávalo, my ne,“ vrátil se k minulým zápasům zručský funkcionář.

Benago by mělo být ve třetím utkání téměř kompletní. „Chybět bude pouze Stojaník, který je stále v trestu. Ale jinak chystáme jedno překvapení. To si však nechám pro sebe,“ tají Kubálek.