Prvoligoví futsalisté Benaga Zruč nad Sázavou jsou blízko vyřazení. V semifinálové sérii hrané na tři vítězné zápasy prohráli oba mače na palubovce pražského Eco Investmentu. Pokud chtějí sérii prodloužit, budou muset vyhrát v pátek v domácím prostředí.

Druhý vzájemný duel nabídl vyrovnanou partii se špatným koncem pro hosty ze Zruče. Ti totiž nedokázali ani jednou skórovat a nakonec prohráli 0:4.
„První poločas byl ale vyrovnaný, šance byly na obou stranách. Bohužel jedinou branku první půle dali domácí,“ litoval po utkání vedoucí hostujícího mužstva Petr Kubálek. „I ve druhém dějství byla hra vyrovnaná. My jsme začali hrát po druhém gólu bez brankáře, ale při této riskantní hře jsme dvakrát inkasovali,“ řekl Kubálek.

Benago sice prohrálo čtyřbrankovým rozdílem, ale šance také mělo. „Výsledek neodpovídá průběhu hry. I my jsme měli šance,“ uvedl hostující vedoucí mužstva.

„Čekali jsme, že hosté budou hrát ze zajištěné obrany a to se potvrdilo. I Klíma se poučil ze svých chyb. Bylo to těžké utkání,“ přiznal Petr Šnídl, autor jednoho gólu domácích. „Pomohl nám druhý gól, po něm jsme se uklidnili a uvolnili. Od té doby jsme častěji drželi míč,“ řekl Šnídl.

Série se nyní přesouvá do Zruče, kde hraje své domácí zápasy Benago. Páteční utkání začne ve 20 hodin a pokud vyhraje Benago, bude se hrát ve Zruči i v neděli od 18 hodin.

„Čekáme plné tribuny. Určitě nás přijdou povzbudit naši skvělí fanoušci. Budeme hrát samozřejmě na vítězství, protože chceme hrát ještě v neděli doma,“ řekl Kubálek.

Ovšem blíž k postupu do finále jsou Pražáci. „Důležité pro nás je, že jsme vyhráli oba zápasy doma,“ uvědomuje si Petr Šnídl. „Ve Zruči to ale bude těžké, mají doma výraznou podporu diváků. Snad ten jeden zápas zvládneme a postoupíme do finále,“ přeje si Šnídl.