Futsalisté Benaga Zruč nad Sázavou prohráli v dalším díle nejvyšší soutěže na své palubovce s týmem Nejzbach Vysoké Mýto o jedinou branku 2:3.
Domácímu týmu chyběli čtyři hráči základní sestavy a to bylo na výkonu mužstva znát. „Všichni čtyři nám opravdu chyběli. Na hře to bylo znát,“ uvedl po prohraném utkání vedoucí zručského mužstva Petr Kubálek.

Benago opět potvrdilo, že se mu v letošní sezoně nedaří na domácí půdě. „Doma se nám zatím nedaří,“ přiznal Kubálek. „Je to jakoby zakleté, doma na sobě máme deku. Naše hra se nám nedaří, hrajeme špatně. Přitom venku je to jiné. U nás nám to soupeř zazdí, my se nedostaneme do šancí a soupeři hrozí z brejků,“ uvedl vedoucí týmu.

Do přestávky domácí prohrávali o dva góly, po změně stran dostali třetí gól. Pak ale skórovali Brazilci Junior a Oliveira a rázem to bylo jen o branku. Ale skóre už se potom nezměnilo. „V posledních dvou minutách jsme už šanci neměli,“ řekl k posledním vteřinám zápasu zručský Kubálek. „V zápase hosté hlavně bránili a spoléhali na rychlé brejky. To se jim povedlo. My jsme jako vždy zklamali v koncovce. Ovšem pochvalu zaslouží také hostující brankář Gerčák, který chytal skvěle,“ pochválil brankáře Vysokého Mýta Kubálek.

Benago Zruč je v tabulce nejvyšší soutěže na sedmém místě dvanáctičlenného pelotonu, když má na svém kontě patnáct bodů. Ale má k dobru jedno utkání, kdy se střetne s týmem Šumperka.

Mužstvu se v domácím prostředí opravdu nedaří. Ze šesti střetnutí vyhrál jediné, to bylo s Jistebníkem 4:1, a dvakrát remizovalo. Další tři duely prohrálo.