Na závěrečný turnaj, který se konal právě v Kmochově městě, si účast každý musel vybojovat v rámci krajských postupových turnajů, ten kolínští hráči v rámci Středočeského kraje vyhráli.

V prvním utkání základní skupiny Kolín prohrál v posledních vteřinách zápasu z náhodné akce s týmem Hespro Hradec Králové 0:1.

Druhý duel už zvládl podstatně lépe. Po parádním týmovém výkonu zvítězil nad Mikeskou Ostrava jednoznačně 4:0.

Následně zvládl takticky zápas s Alfou Liberec a vyhrál těsně 1:0.

V posledním utkání hrál s FK Mladá Boleslav o přímý postup do semifinále. Těžký a napínavý mač nakonec zvládl a radoval se z výhry 2:1.

V semifinále však nestačil na České Budějovice a prohrál 1:5.

„V týmu hostů hrálo hned šest hráčů, kteří ještě v sezoně 2021/22 hráli nejvyšší futsalovou soutěž. V utkání jsme se ujali vedení, následně měli další dvě obrovské šance, ale nedali jsme. Poté jsme se úplně položili a ostudně prohráli,“ posteskl si hrající trenér Michal Škopek.

Na Kolín tak čekal souboj o třetí místo. V něm narazil na Hespro Hradec Králové, s kterým na úvod turnaje prohrál. V souboji o medaile mu však porážku vrátil a díky výhře 2:0 získal bronzové medaile.

„Předvedli jsme skvělý týmový výkon a zaslouženě zvítězili,“ pochvaloval si Škopek.

Ve finále se utkaly jasně nejlepší týmy turnaje, a to Chrudim a České Budějovice. Vítězem se stala Chrudim, která v hektickém závěru ubránila těsné vedení 2:1.

„V dresu Chrudimi nastoupilo mnoho bývalých ligových hráčů a reprezentantů a dokonce i současných, jako například profesionální hráč Max z Brazílie,“ podotkl Michal Škopek.

Sestava Kolína: Černý, Hovorka, Velčovský, Teplý, Kudláček, Marko, Škopek, Horáček, Pěkný.