Havlíčkův Brod - Kutná Hora 1:4

„Bylo to přípravné utkání. Zkusili jsme nový herní systém a z pohledu výsledku se to zdá jako dobrý směr,“ hodnotil spokojeně utkání trenér Sparty ČKD Kutná Hora Jaroslav Bejlek a navázal: „Myslím, že hráči, kteří v pondělí hráli, odevzdali dobrý výkon.“ Kouč našel ve svém týmu klady i zápory: „Trochu mě trápí absence u některých mých hráčů kvůli zaměstnání. Zatím jsme neměli pořádně kompletní tým, což je velké mínus. Jinak jsem rád, že se opět minimálně dva hráči z dorostu postaví do základní sestavy v A-týmu,“ podotkl Bejlek.

Žhavým tématem v Lorci je odchod veterána Bohuslava Švába zpět do Bílého Podolí! „Myslím, že to nebude tak horké, protože když jsem mluvil se sportovním ředitelem Davidem, tak není zájem Bohuslava Švába pustit. Má tady svou práci u dorostu a pokud si chce ještě zahrát, což já mu přeji, ať hraje alespoň ještě deset let, tak může pracovat s béčkem. Jeho odchod by byl unáhlený. Měl by pracovat kompletně v klubu,“ zdůraznil trenér Bejlek a upřesnil nynější tréninkový plán: „Ve čtvrtek, v pátek, v sobotu a v neděli bychom měli mít krátké kutnohorské soustředění. V sobotu hrajeme v Nové Pace a v neděli v Ledči nad Sázavou, oba zápasy od sedmnácti hodin.“

Branky K. Hory: Janovský 2, V. Schwarz st., Vančura. Poločas: 1:3. Kutná Hora: Stratený – Jouza - V. Schwarz ml., Skokan, Vodička (46. M. Šváb) – T. Šváb, Štainz, V. Schwarz st. (55. A. Schwarz), Kudláček, J. Vančura – Janovský. Trenér Jaroslav Bejlek.