Kutná Hora – V nedělním zápase 26. kola Divize C zvítězili fotbalisté Sparty Kutná Hora v domácím prostředí nad Letohradem těsně 1:0. Jedinou branku vstřelil po přestávce útočník Milan Antoš.

17.5.2015

Milan Antoš (vlevo) rozhodl zápas Sparty s Letohradem.Foto: Deník/ Michal Pavlík

První poločas příliš fotbalové krásy nepřinesl. Hrálo se prakticky od vápna k vápnu. Za zmínku stála pouze jedna situace z 32. minuty, kdy si domácí útočník Antoš zpracoval míč na hranici velkého vápna a jeho ránu vyrazil nad břevno Ehrenberger.

Po přestávce se pokračovalo ve stejném duchu. Kutná Hora musela navít nuceně třikrát vystřídat nemocného France a zraněného Nekvindu s Křelinou. Obraz hry se změnil až po hodině utkání. V 62. minutě byl hostující Konečný sám před odkrytou bránou, ale z malého vápna trestuhodně překopl. Na druhé straně měl po centru Wolfa gól na hlavě Šindelář, ale balon netrefil ideálně.

Zápas rozsekla 73. minuta, kdy si Šindelář narazil na levé straně míč s Hačkou a přesným centrem našel hlavu Milana Antoše. Balon zapadl na zadní tyč a Kutná Hora brala cenné tři body. Nic na hubeném vítězství Sparty nezměnil ani trestný kop Vaniše, po kterém musel brankář Zich vytahovat míč na rohový kop.

Jan Holík: Musíme hrát jako tým

„Za tři body jsme rádi, protože jsme zastavili sérii dvou porážek," hodnotil zápas trenér Kutné Hory Jan Holík a navázal: „Utkání nemělo z obou stran takovou herní kvalitu. Je důležité, že jsme udrželi čisté konto a kluci bojovali. Navíc jsme nebyli zdravotně v pořádku. O to je vítězství cennější."

Čím si trenér vysvětloval, že se hrálo prakticky od vápna k vápnu? „Nebyla oboustranná kvalita. Sice nějaké šance byly, ale góly nepadaly. Soupeř měl velkou šanci do prázdné brány. My jsme udělali jednu pěknou akci, kdy jsme po tandemu centrovali z levé strany, a Antoš trefil míč hlavou na zadní tyč. O jeden gól jsme zaslouženě vyhráli," řekl Holík.

Hned tři střídání okolo přestávky musel udělat kutnohorský trenér a všechny byly vynucené. „Bedřich Franc má virózu a Křelina má natažené vazy v kotníku. Nekvinda také střídal kvůli svalovému zranění," vyjmenoval kouč. Do hry zasáhli Tafel, Hačka a Šindelář. „Všichni tři hráči hráli dobře. Kluci čekají na příležitost, a pokud ji dostanou, tak ji musí vzít za správný konec. Jsou součástí týmu, je nás osmnáct a musíme hrát jako tým," dodal Jan Holík.

Kutná Hora – Letohrad 1:0 (0:0)Branka: 73. Antoš. Rozhodčí: Štrincl – Šlapák, Šauflová. Bez karet. Diváci: 70.

Kutná Hora: Zich – Skokan, Franc (46. Tafel), Schwarz, Nekvinda (48. Hačka) – Vácha, Wolf, Bora, Urban – Antoš, Křelina (56. Šindelář). Trenér Jan Holík.

Letohrad: Ehrenberger – Krystl, Vaniš, Stejskal, P. Štěpán (84. Černohous) – J. Štěpán, Linhart, Kail – Konečný – Strasmeier, Tichý (78. Slodičák). Trenér František Dvořák.

17.5.2015 VSTUP DO DISKUSE

Krajský soud v Praze se v pondělí 23. října vrátil ke korupční kauze kolem bývalého středočeského hejtmana Davida Ratha.
13

Rath zavalil soud přívalem slov, předseda senátu je prý podjatý

Krajský úřad Středočeského kraje v Praze.

Krize středočeské koalice pokročila, námluvy ANO s ČSSD už nejsou tajné

Hejtmanka lákala pozornost ke středním Čechám. Ve Washingtonu

Střední Čechy – O lokality ve středních Čechách se nyní více zajímají členové týmů americké centrály softwarového gigantu Microsoft.

Debaty o penězích pro nemocnice může kdokoli sledovat i z domova

Střední Čechy – V úterý se sejdou zastupitelé Středočeského kraje. Jednat mají hlavně o plánu investic a o penězích pro krajské nemocnice. Jistě se zmíní i o aktuální krizi krajské koalice – k ráznému řešení však asi nepřistoupí.

DOTYK.CZ

Internet se baví: Babiš líbá a Benda je stejnou jistotou jako smrt a daně

/ GALERIE, VIDEO / Tvůrci internetových memů nespí a povolební situaci v Česku pochopitelně nenechali bez povšimnutí. Pozornost si získaly zejména čtyři momenty: vděk Andreje Babiše vyjádřený tvůrci jeho kampaně Marku Prchalovi, prohra Matěje Stropnického v čele Zelených, poměrně vysoký zisk SPD Tomia Okamury - a "nesmrtelný" poslanec Marek Benda.

Střední Čechy: Máme celkem 26 poslanců

Střední Čechy /INFOGRAFIKA/ - ANO ovládlo Středočeský kraj. Do poslanecké sněmovny se probojovalo 9 jejich poslanců.