„Sestavu jsme dávali těžko dohromady, někteří hráči odjeli na dovolenou, někteří jsou zase nemocní. Hráli jsme trochu oslabení, přesto výsledek 5:2 moc neodpovídá průběhu hry. Udělali jsme hrubé chyby v rozehrávce, čímž jsme hostům darovali dvě branky. To byly velké chyby, soupeř kromě těchto situací neměl nějakou velkou příležitost. My jsme naopak měli spoustu šancí, k některým jsme přistoupili lehkovážně, proti silnějšímu mužstvu by se nám to mohlo vymstít," popsal hrající trenér hlízovských fotbalistů David Linhart.

První dvě branky dal Hlízov po kombinaci na pravé straně a následné kolmici, kterou zakončoval Martin Frejlach, podruhé si soupeř dal vlastní branku. „Také jsme zahrávali pokutový kop po zahrání rukou ve vápně. Druhá polovina utkání byla živelná, my jsme šli asi třikrát sami na bránu z poloviny hřiště. Hosté zatahovali za záchrannou brzdu, za což by se v mistrovském zápase nejspíš vylučovalo, jinak by dohrávali v osmi lidech. Celkově jsem se zápasem spokojený, když připočítám zmiňované absence, za výsledek jsem rád, ale určitě bychom do mistrovských zápasů potřebovali zlepšit koncentraci proti slabším soupeřům. Vidím, že proti ligovému dorostu Čáslavi předvádíme úplně jiné výkony, než například proti Vlašimi, kdy mají hráči ze soupeře více respektu. To se projevovalo v minulých zápasech, poznáme, že na soupeře máme a kvalita je na naší straně, a přestaneme se soustředit, z čehož pramení lehkovážné chyb,“ zhodnotil utkání David Linhart.

Hlízov je po podzimu na prvním místě tabulky I. B třídy, skupina C. S čtyřiatřiceti body má náskok jednoho bodu na druhou Sokoleč, třetí Zruč nad Sázavou ztrácí na Hlízov devět bodů. V prvním jarním mistrovském utkání se hlízovití fotbalisté utkají se soupeřem z Uhlířských Janovic, který je na posledním místě tabulky se sedmi body. Utkání se odehraje v neděli 24. března od 15:00 v Uhlířských Janovicích.

Hlízov – Vyžlovka 5:2 (3:1)

Hlízov: Míšek (46. Vavřina) – Navrátil, Tafel, linhart, Výborný – Frejlach, Kopecký, M. Šváb, T. Šváb – Křelina, Hačka. Trenér David Linhart.