Hlízov v prvním přípravném utkání porazil fotbalisty Kácova

Hlízov /FOTOGALERIE/ - Dva účastníci I. B třídy si to v rámci letní přípravy rozdali v sobotu v Hlízově. Domácí Hlízov, který bude hrát skupinu C, přivítal účastníka skupiny D, Kácov. Po nerozhodném prvním poločase rozhodl Hlízov dvěma góly v druhé půli o své výhře 3:1.

5.8.2017

Hlízov v prvním přípravném utkání porazil fotbalisty Kácova 3:1Foto: Deník / Procházka Adam

Úvod zápasu byl oboustranně vyrovnaný, až v 9. minutě se po špatném odkopu brankáře Vavřiny dostal k míči Červeňák a střelou k tyči poslal Kácov do vedení. Fotbalisté Hlízova dokázali na trefu soupeře bleskově zareagovat, když se ve 13. minutě protlačil k míči přes obránce Maxa a jeho střelu na zadní tyči usměrnil do branky dobíhající Navrátil. Stav 1:1 vydržel až do 70. minuty, kdy se za obránci Kácova zjevil Šmidrkal, udělal kličku vyběhnuvšímu brankáři a zpoza vápna neměl již problém poslat míč do prázdné branky. Definitivní rozhodnutí pak přinesla 85. minuta, kdy se pěkným obstřelem na zadní tyč trefil Šváb a Hlízov tak v prvním přípravném utkání porazil Kácov 3:1.

„Potkali jsme se s týmem, se kterým jsme se dříve nepotkávali. Kácov hrál dobře zezadu. Má v kádru hodně mladých, běhavých hráčů a tři fotbalisty, kteří hráli ve Vlašimi ještě se mnou a mají mnoho zkušeností, a to ještě nebyl Kácov v plné sestavě," řekl k soupeři trenér Hlízova David Linhart a zhodnotil utkání: „Kácovští nás prověřili. Moc jsme se nedostali k naší hře. Herně bych dokonce řekl, že dominoval spíše soupeř. My hráli spíše zkušeně."

V Hlízově mají ještě na čem pracovat. „Kluci v zápase viděli, že Kácov trénuje třikrát týdně a o tři týdny déle než my. Na projevu a pohybu to bylo hodně znát, takže si myslím, že nás před startem soutěže čeká ještě dost práce, hlavně co se fyzické kondice a herní pohody týče," uvědomuje si hlízovský kouč, který na závěr upřímně dodal: „Jsem samozřejmě spokojený s výhrou, ale abych řekl pravdu, tak nebyla úplně zasloužená."

„Složitě jsme dávali dohromady sestavu. Nakonec klukům patří velký dík za to, že zápas takto zvládli. Měli jsme nějaké šance a myslím si, že prohra jedna-tři je pro nás krutý výsledek. Minimálně dvě stoprocentní šance jsme měli. Jinak jsem ale s výkonem a hrou týmu spokojený," zhodnotil utkání trenér Kácova Václav Toupal. Jeho tým dohrával závěr zápasu prakticky v devíti. „Červeňáka začalo píchat ve svalu, tak raději odstoupil. Navíc zdravotní problémy měl i Lapáček, který v jednom ze soubojů inkasoval úder do hlavy, následně byl otřesený a motal se. Doufám, že nebude zraněný," objasnil kácovský kouč.

Hlízov - Kácov 3:1 (13. Navrátil, 70. Šmidrkal, 85. Šváb - 9. Červeňák). Hlízov: Vavřina - Linhart, Holík, Tomíšek, Šváb, Růžička, Židík, Výborný, Šmidrkal, Navrátil, Maxa. Střídali: Hanuš, Oliva. Trenér David Linhart. Kácov: Císař (Štechr) - Toupal, Lapáček, Brýl, Skiba, Cettl, Vondrák, Ezedien, Linhart, Červeňák, Štechr (46. Císař). Trenér Václav Toupal.

Autor: Adam Procházka

5.8.2017 VSTUP DO DISKUSE
Děti z mateřinky prožily den plný strašidel.
18

OBRAZEM: Děti z mateřinky prožily den plný strašidel

Čtyřiadvacetiletá řidička havarovala na motocyklu.
2

Čtyřiadvacetiletá řidička havarovala na motocyklu

Okresní fotbalový výběr z Kutnohorska nenašel v Poděbradech přemožitele

Kutnohorsko /FOTOGALERIE/ - Výbornou výchozí pozici do jarních odvet soutěže meziokresních výběrů kategorie U11 vybojovali zástupci Kutnohorska. Pod hlavičkou Okresního fotbalového svazu Kutná Hora porazili ve středu 11. října na turnaji v Poděbradech všechny tři soupeře.

Cena povinného ručení plíživě stoupá. Pojišťovny na něm tratí

Povinné ručení by mělo podražit. Důvod je prostý, už delší dobu nevydělává a pojišťovny na něm navíc tratí. Kdo zdražení pocítí nejvíce a kdy k němu vlastně dojde, vysvětluje Zbyněk Kuběj, analytik neživotního pojištění Partners.

Kandidátní listina bez žen? Ve středních Čechách mohou voliči najít jedinou

Střední Čechy – O křesla v Poslanecké sněmovně se ve Středočeském kraji celkem – na všech 26 kandidátních listinách, které nyní voliči nacházejí ve svých poštovních stránkách – uchází 754 kandidátů, jejichž průměrný věk dosahuje 46,4 roku. Z nich je 210 žen (tedy 27,85 procenta). V jejich případě činí průměrný věk 47,1 roku.

Brankář Sršňů David Jelínek: Klíčový byl náš třetí gól

Kutná Hora - Hokejové derby v rámci krajské ligy mužů zvládla lépe Kutná Hora, která porazila Čáslav 4:1. Jedním z hrdinů zápasu byl kutnohorský brankář David Jelínek, který za svá záda propustil pouze jednu střelu Čáslavi a výrazně tak přispěl k výhře Sršňů. I proto je borcem víkendu právě brankář Kutné Hory.