Hlízov utrpěl porážku po třinácti výhrách v řadě. „Začali jsme špatně. Hráli jsme profesorsky, bez pohybu a vepředu jsme neudrželi míč. Když už jsme se dostali do šance a šli sami na branku, tak místo toho, abychom vedli jedna-nula, tak pomalu nevystřelíme. Vůbec se mi náš výkon nelíbil. Neustále se plácáme po ramenou, že se nic neděje, ale mně to přijde, že je to neustále samé ha ha ha, hi hi hi a nikdo se na hřišti nenaštve. Pro mě je lepší prohrát s dvěma červenýma a jezdit po zadku než po takovém výkonu, kdy mi přišlo, jako by to hráčům bylo jedno,“ kritizoval výkon svého týmu trenér Hlízova David Linhart a navázal: „Budu se nad tím muset zamyslet a příště budou hrát ti, kterým to jedno není. Vzhledem k tomu, že už víme, že Sokoleč prohrála v Sadské, tak se v tabulce nic nezměnilo. Věřím, že nám tato facka může pomoc. Myslím si, že už ale přijít jednou musela, protože naše vítězná série byla opravdu dlouhá a v takovýchto soutěžích ji jen tak nikdo nemá. I proto jsem osobně vstupoval do každého zápasu trochu s obavami, že prohra přijít může. Mrzí mě ale, že je to po takovém bezkrevném výkonu, který se mi vůbec nelíbil. Hráčům můžu nyní slíbit, že se do toho v týdnu opřeme a budeme běhat, protože se mi nelíbil ani náš pohyb a do Sokolče pojedeme poté s cílem vyhrát, což je naším cílem v každém zápase.“

Zato u Bílopodolských panovala po zápase spokojenost. „Utkání jsme zvládli skvěle zejména po taktické stránce. Bojovali jsme a přineslo to ovoce. Na podobné zápasy jsme se chystali celou zimu, tedy na takové, kde se prakticky nepotkáme s míčem. Za tři body jsme opravdu rádi, a to že je to z Hlízova je taková třešnička na dortu,“ řekl po zápase trenér Bílého Podolí Bohuslav Šváb a pokračoval: „Jeli jsme do Hlízova s tím, že každý bod pro nás bude zlatý, protože v situaci, v jaké jsme to ani jinak být nemůže. Ztratili jsme doma se Sadskou jeden bod, tak teď jsme dostali tři zpátky. Kluci si ode mě mnohokrát něco vyslechnou, ale pak vidí, že to úspěch přináší. Jsme opravdu hodně šťastní.“

Proti trenérovi Švábovi stáli v zápase jeho synové Tomáš a Martin. „Chtěl jsem kluky před zápasem pozvat na oběd, ale nechtěli, tak je třeba pozvu na oběd nedělní,“ pousmál se kouč kobylek.


Tupadelský Star doma nasázel Tuchorazi osm branek. „Vyhráli jsme zaslouženě. Jak nám, tak soupeři chyběli nějací hráči, ale Tuchorazi chyběl zejména brankář, což nám to možná trochu usnadnilo. Hned v první minutě jsme dali gól, kdy náhradnímu brankáři propadl míč mezi rukama, což nás nakoplo a během celého zápasu jsme byli jasně lepší. To, co nám nevyšlo na podzim, kdy jsme v Tuchorazi zahodili řadu šancí, tak jsme je dali nyní doma,“ zhodnotil utkání trenér Tupadel Stanislav Krajíček a na závěr dodal: „V každém zápase si vytvoříme řadu šancí, ale neproměňovali jsme je. Tentokrát nám to tam napadalo a trochu jsme si tedy vylepšili i skóre. Hraje se ještě o dost bodů, tak uvidíme, jak to nakonec vše dopadne.

Hlízov – Bílé Podolí 0:1 (25. Špitální). Hlízov: Vavřina – M. Šváb, Linhart, Šťastný (81. Navrátil), Tomíšek, Židík (53. Křelina), T. Šváb (53. Kovařík), Šmidrkal (46. Pat. Růžička), Pav. Růžička, Maxa, Výborný. Trenér David Linhart. B. Podolí: Dastych – Jak. Fejfar, Kupka, Šálený, Čakovský, Špitálník (74. Hájek), Jos. Fejfar, Pulkert, Chmelař (54. Vítek), Švadlenka (87. Netáhlo), Weinlich. Trenér Bohuslav Šváb.

Tupadly – Tuchoraz 8:1 (1. V. Pipek, 11. Koudelka, 15. Chvátal, 23. a 41. Semrád, 37. a 82. D. Pipek, 70. Chleborád – 61. Grznárik). Tupadly: Potměšil – V. Pipek, Semrád, D. Pipek, R. Krajíček (59. Chleborád), Chvátal, Koudelka (73. D. Krajíček), Hašek, Císař, Hudec, Fuksa. Trenér Stanislav Krajíček.