S rovnými třiceti body a tříbodovou ztrátou na vedoucí Úvaly se nacházíte na třetím místě tabulky. Asi budete s podzimem hodně spokojený…

Samozřejmě jsme spokojení. Máme o deset bodů víc než loni, ale je nutno podotknout, že soutěž je letos abnormálně vyrovnaná a některé zápasy jsme uhráli i s potřebnou dávkou štěstí. Naopak zápasy, které jsme uhrát mohli a měli se slabšími soupeři, jsme z různých důvodů nezvládli, to mě trochu mrzí.

Těší vás fakt, že z okresních zástupců v soutěži jste nejlepší?

Jasně že těší. Sice jsme s Vrdy prohráli a Čáslav porazili, ale před sezonou jsem si myslel, že bychom měli být papírově v tabulce před nimi. Ve Vrdech jsme zaslouženě a hloupě prohráli. Čáslav jsme porazili, ale Vrdy sbíraly body pouze doma a Čáslav bodovala až ke konci, takže jsme spravedlivě v tabulce před nimi.

Fotogalerie: Z fotbalového utkání I.A třídy Hlízov - Polaban Nymburk (2:1)

Před sezonou doznal jako vždy kádr několika změn. Jaký byl přínos nových posil?

Jsem rád, že všichni kluci, kteří přišli, zapadli dobře do týmu a jsem s nimi co se týče tréninkové morálky i přínosu v zápasech spokojený. A chci, aby všichni pokračovali i na jaře. Myslím si, že je tady lepší parta, než byla v dřívějších letech a je to znát i výsledkově.

Kdo z hráčů vás nejvíce mile překvapil? A je naopak někdo, od koho jste čekal mnohem více?

O kvalitě Kuby Vančury jsem věděl, takže to pro mě překvapení nebylo a všichni vesměs odehráli asi to, co jsem od nich čekal. Mrzí mě, že nám na celou přípravu a skoro první třetinu soutěže vinou zranění vypadl klíčový hráč Láďa Maxa, protože jakmile nastoupil, tak se naše výkony o dost zvedly. A na podstatnou část vypadl i druhý útočník Filip Tichý, který byl v super formě, ale prakticky celý podzim se potýkal nejprve se zraněným kotníkem a posléze se svalem. Myslím si, že oba na jaře, pokud se jim vyhnou zranění, výrazně promluví do tabulky střelců.

Doma jste z osmi zápasů neprohráli ani jednou a jste v tomto směru nejlepší s poděbradskou Bohemií. Vaši příznivci musí být spokojeni…

Zápasy doma před našimi fanoušky jsou základ. Doma jsme sebevědomější než venku a zdá se mi, že i víc bojujeme. Snažím se, aby tomu tak bylo i venku, ale objektivně to tak zatím není. Statistika 6 – 2 - 0 doma a 3 – 1 - 3 venku hovoří za vše.

V počtu vstřelených branek jste až na desátém místě s osmadvaceti přesnými zásahy. Je ofenziva největší slabinou mužstva?

Asi se to tak jeví, ale jak už jsem uvedl, spoustu zápasů nám chyběli klíčoví ofenzivní hráči. A taky bych čekal branky i z křídelních prostorů, kde jsme se i dokázali prosadit jeden na jednoho, ale branky jsme i přes velký počet šancí nedávali.

Fotogalerie: Z fotbalového utkání I.A třídy Bohemia Poděbrady - Hlízov (1:1)

Bude se kádr pro jarní odvety opět hodně měnit?

Chci, aby celý kádr zůstal pohromadě, nejsem příznivcem velkých změn.

KANONÝŘI I.A TŘÍDY - SKUPINY B

16 – Tochukwu Mbah (Horky)
15 – Vratislav Kořínek (Slovan Poděbrady)
13 – Jan Boček (Dolní Bousov), Jakub Pokorný (Pšovka Mělník), Radek Tomíček (Dolní Bousov)
12 – Daniel Krulich (Stará Boleslav)
10 – Jakub Vančura (Hlízov)
9 – Matěj Novák (Bohemia Poděbrady), Adam Milner (Horky), Ondřej Martínek (Bohemia Poděbrady), Lukáš Kalous (Psáry)

5 – Vojtěch Semrád (Vrdy), David Kapounek (Vrdy)
4 – Jiří Růžička (Hlízov), David Šveřepa (Vrdy)


Načítám tabulku ...