Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Hodně nakloněná rovina janovického hřiště už málem byla minulostí

Červené Janovice /ROZHOVOR/ - Není tajemstvím, že starostovi obce Červené Janovice Miroslavu Ptáčkovi se už několik let přezdívá Pohádka, protože umí hezky a dlouho vyprávět. V rozhovoru se vyznal o svém vztahu k fotbalu, a tak vzhledem k jeho řečnickým schopnostem se máte na co těšit.

13.1.2013
SDÍLEJ:

Starosta Červených Janovic Miroslav Ptáček.Foto: archiv Miroslava Ptáčka

Mimo jiné se dočtete, jak oslavil s fotbalisty podzimní primát ve čtvrté třídě a jeho sázce, či jaké je převýšení místního fotbalového hřiště a jestli se s tím bude ještě něco dělat.

Jak jste si s červenojanovickými fotbalisty užil rozlučku s rokem 2012, na kterou jste do klubovny na hřišti nedorazil s prázdnou a přinesl s sebou litrovkou rumu?

Rozlučku s podzimní částí fotbalové sezony jsem si skutečně užil. Byla to rozlučka podle mých představ - naplněná klubovna, výborná a kamarádská nálada, hodně smíchu i přátelských diskuzí, bohaté občerstvení. Vše bylo samozřejmě ovlivněno úspěšným podzimem.

A k té litrovce rumu. Závěr posledního zápasu podzimu Červené Janovice - Miskovice (1:0) byl pro fanoušky náročný na psychiku (a to nemluvím o trenérovi). Velké neproměněné šance, které by zaručovaly klidné vítězství, zůstaly neproměněné, a tak jsem patnáct minut před koncem zápasu zvolal k fotbalistům nabídku, že jestli zápas dotáhnou do vítězného konce, dojdu domů pro litr rumu. Měl jsem pocit, že mužstvo potřebuje nějaký impuls, ale jelikož nejsem fotbalový trenér ani psycholog, napadla mě tato lidová varianta. (úsměv)

Rok 2012 byl pro Červené Janovice jako noc a den. Hodně smutné jaro a parádní podzim. Vnímal jste to také jako starosta obce? Bylo to znát na náladě lidí ve vesnici?

Určitě jsem situaci kolem janovického fotbalu vnímal ať už jako starosta obce nebo jako bývalý hráč. Nebral jsem pád ze třetí třídy jako nějakou tragédii, protože jsem věděl, že jsou v mužstvu mladí hráči a tím má tým nějakou perspektivu. Zároveň jsem věděl, na základě skutečností jiných týmů s tímto osudem, že návrat zpět do této soutěže je tuze náročný. A tak mám z podzimní části skutečnou radost hlavně jako fanoušek týmu a věřím, že nejsem v Červených Janovicích sám.

Vy sám jste k současnému dobrému rozpoložení mužstva přispěl sázkou před zahájením sezony 2012/2013, a sice pokud před závěrečným utkání bude rozhodnuto o postupu Červených Janovic zpět do třetí třídy, zasáhnete na dvacet minut do hry a koupíte za to týmu sud piva. Věříte, že se to povede? A případně potrénujete na zápas, nebo to risknete bez přípravy?

Nemyslím si, že bych na podzimním rozpoložení mužstva měl nějakou zásluhu. K dobré náladě v týmu přispěly jiné skutečnosti. Myslím, že se hlavně z týmu vytvořila dobrá parta, která si dokáže po zápase společně posedět a popovídat. Přišel nový trenér Standa Daněk, který fotbalu věnoval celý život a dal hře jistý řád. Podařilo se skloubit a využít zkušeností starších hráčů a elánu těch mladých. Mužstvo Červených Janovic se naučilo vyhrávat. Fotbal navíc není jenom dění na hřišti, ale i práce kolem, a tady výborně pracuje předseda oddílu Radek Vavřina. Je třeba vyzdvihnout i krásné fotbalové stránky Sokola Červené Janovice, které mají velkou sledovanost i své fanoušky.

A sázka? Jsem rád, že v tom nejsem sám, ale sázku jsem uzavřel společně s kamarádem Bohoušem Čochnářem. Jestli uvedená skutečnost nastane, tak se určitě objevím i na tréninku, protože bude třeba pro zápas nacvičit a doladit signály. (úsměv) Samozřejmě respektuji skutečnost, že o nasazení do zápasu rozhoduje trenér. Tím trošku přehazuji zodpovědnost na Standu, ale ten sud piva za postup samozřejmě platí. Sud je otázka nějakých peněz, ale pocit vítězství a radost z postupu, to je mnohdy k nezaplacení.

Dříve jste hrál fotbal za Červené Janovice aktivně a proslavil jste se jako úspěšný exekutor trestných kopů. Byl jste také jako hlavní tmelící článek týmu Milka Chvalov v prvních ročnících oblíbeného turnaje Pukma Cup. Jaký je nyní váš vztah k fotbalu a ke sportu vůbec?

Ke sportu mám velice dobrý vztah, i když přiznávám, že teď díky rokům a kilogramům navíc se mu věnuji pouze jako divák. S aktivním sportem jsem skončil ve třiceti letech, kdy jsem se oženil. Symbolicky to bylo 26. července 2003, v den turnaje Pukma Cup. (úsměv) A na fotbal nedám dopustit, protože jsem měl to štěstí, že mi přinesl hodně radosti, a o tom by to mělo být.

Moc rád vzpomínám na turnajové týmy, za které jsem hrál - na internátě v Praze to byl tým „Zeměměřičů", na koleji na Strahově pak oblíbený „Ztracený víkend", potom jsem reprezentoval Katastrální úřad Kutná Hora a nezapomenutelný je samozřejmě tým „Milka Chvalov". O každém z uvedených týmů bych mohl psát dlouho, ale vždy se ukázalo, že když je v týmu dobrá parta skutečných kamarádů, tak není velký problém porazit i mnohem kvalitnější a fotbalovější týmy. A tak jsem mohl oslavit několik pro mě velkých vítězství.

Červenojanovické fotbalové hřiště je známé svojí hodně nakloněnou rovinou. Vy jste ještě před nástupem na post starosty kdysi změřil jako geometr převýšení hrací plochy. Připomeňte, jaký je rozdíl nejníže a nejvýše položeného bodu?

Raději bych takovou informací nikoho neděsil…

Jaké převýšení červenojanovického fotbalového hřiště naměřil Miroslav Ptáček na úhlopříčce a jeho odpovědi na zbylé dvě otázky se dočtete na klubovém webu červenojanovických fotbalistů - ZDE.

Autor: Luboš Hájek

13.1.2013 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Krajský úřad Středočeského kraje v Praze.

Krize krajské koalice dospěla na ostří nože. Silná slova mohou vystřídat činy

Děti z mateřských škol se setkaly v Březové u Kutné Hory
35

Děti z mateřských škol se setkaly v Březové u Kutné Hory

Kutnohorští policisté hledají muže z kamerového záznamu

Kutná Hora - Kutnohorští policisté pátrají po totožnosti muže z kamerového záznamu v Kutné Hoře. "Osoba na fotografii z kamerového záznamu může poskytnout informace k případu podvodného jednání, ke kterému došlo v uplynulých dnech v Kutné Hoře. Svým svědectvím může přispět k dopadení pachatele, či objasnění tohoto případu," uvedla policejní mluvčí Vendulka Marečková.

Děti navštívily policejní oddělení v Uhlířských Janovicích

Uhlířské Janovice /FOTOGALERIE/ - Děti ze Základní školy Uhlířské Janovice navštívili v říjnu letošního roku v dopoledních hodinách místní Obvodní oddělení Policie ČR.

ANKETA: Proč jdete letos k volbám?

Kutnohorsko - Ptali jsme se obyvatel Kutnohorska, zda se chystají k volbám.

KRÁTCE: Pošta ve Zbraslavicích dočasně omezí svůj provoz

Kutnohorsko - Přečtěte si krátké zprávy z regionu.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení