Proti diviznímu kolínskému týmu stál o dvě soutěže níž hrající soupeř – Kutná Hora, která působí v I. A třídě. A to bylo hodně znát.

„Viděl jsem kluky poprvé v akci a musím říci, že někteří z nich mě hodně příjemně překvapili,“ liboval si Bohuslav Pilný, který na začátku zimní přípravy vystřídal u kormidla Stanislava Kocourka.

Pilného parta si do poločasu vytvořila dvoubrankový náskok, o který se postarali Čapek s Ladislavem Štočkem, bratrem útočníka Jana Štočka, jenž již v Kolíně působí. Je však zraněný a společně s Michalem Kocourkem sledoval duel jen v civilu. „Láďu Štočka zkoušíme, hrál stejně jako jeho brácha v Převýšově,“ řekl trenér Pilný.

Po přestávce Kutná Hora snížila díky kanonýru Auerovi, jenže pak zaúřadoval brankář Čižinský, který se přesunul do útoku. A po dvou nevyužitých velkých šancích si s tou třetí bravurně poradil – 3:1.

„Nejsem úplně příznivcem těchto rošád, aby gólman lítal v útoku, ale zranili se nám v průběhu zápasu tři hráči a museli jsme to tak udělat. Musím ovšem uznat, že Číža patřil k těm příjemným překvapením,“ smál se Bohuslav Pilný.

Kolín, který hrál závěr zápasu přesilovku proti deseti soupeřům po zranění střídajícího kutnohorského matadora Radima Truksy, pak vstřelil ještě jednu branku. Postaral se o ni Michal Kesner.

„Bylo vidět, že jde o první přípravné utkání. Podle toho to vypadalo. Projevil se rozdíl v kvalitě obou mančaftů. Kolín byl lepší. Ale chybělo nám pět marodů,“ řekl trenér Kutné Hory Roman Oliva.

Kolín – Kutná Hora 4:1

Branky: 6. Čapek, 21. L. Štoček, 70. Čižinský, 78. M. Kesner – 47. Auer. Poločas: 2:0.

Kolín: Čižinský – Holub, Tlučhoř, Šourek, Mach – L. Štoček, Kalivoda, Čapek, Felcman – Puk, Süsser. Střídali Kubrycht, R. Biško, M. Kesner.

Kutná Hora: Vavřina – Skokan, Rathauz, Vodička, M. Šváb – Vejsada, Růžička, J. Vančura, Kozel – Auer, Schwarz. Střídal Truksa.