Vy jste skončil v Kladně na začátku dubna. Proč jste hned přijal místo v Čáslavi?
Čáslav hraje druhou ligu delší dobu a rozhodně tam patří, navíc jsem v Čáslavi jako asistent Luboše Zákostelského už působil. Je pravda, že když jsem skončil v Kladně, tak jsem si chtěl od fotbalu odpočinout, ale po nabídce Čáslavi jsem se nerozmýšlel a přijal.

Nebojíte se, že jdete do stejné situace, jakou jste měl v Kladně?
Já už jsem se zachránil s Kladnem v loňské sezoně. Na Kladně mě letos bohužel vyhodili před sérií zápasů, ve kterých bychom se určitě zvedli. De facto na tuhle situaci navazuji a jsem na ní připravený.

Dalo by říct, že jste zkušený záchranář?
Musím říct, že to mám jako na vlnovce. Podařilo se mi zachránit s libereckým B-týmem, pak jsem šel do skoro neřešitelné situace, kdy jsem na závěrečná kola přišel do Krče. Minulou sezonu se mi podařilo zachránit s Kladnem. I když to teď s Kladnem vypadalo na sestup, tak si myslím, že vlnovka je nahoře.

Znáte v kádru Čáslavi někoho? A Jak máte zmapovanou druhou ligu, protože v neděli už hrajete s Třincem.
Dělám, jak nejrychleji můžu, protože jsem poslední dobou sledoval hlavně první ligu a druhou jsem sledoval hodně málo. S asistentem Ivanem Kopeckým a Jirkou Malíkem jsme dali rychle dohromady materiály o kádru. Abych se přiznal, tak v kádru znám několik hráčů. Musím se co nejrychleji seznámit.

Jakou taktiku hry preferujete? Čáslav má třeba špatný útok, v němž se tratilo i takové jméno, jako Tomáš Pešír.
Řeknu Vám to na rovinu. V téhle situaci nejde o to, jestli já nebo Zdenko je lepší trenér. Jde o to, že se něco změní, mužstvo se oživí a dostane nový impuls. Nic nového v tom nehledejte. Můžeme hrát s jedním útočníkem nebo se dvěma. Zatím se s kádrem seznamuji.

Když se vrátíme k Třinci, tak sestavu bude spíše skládat Kopecký s Malíkem?
Přiznám se, že se nejvíce opřu o hráče, které znám. Dám na rady kluků, kteří tady hráli. Na sestavě se budeme podílet všichni a budeme věřit, že nás to dovede k úspěchu.

Můžete vyjmenovat ty opory, na kterých budete stavět?
Hlava, Kotrba, Pilař, Růžička, Ricka, Šisler, Pešír, Fikejz. Těch hráčů je docela dost. I třeba Kunášek a Haniak. Osu týmu máme.

Nejmenoval jste Poštulku, znamená to, že v neděli nenastoupí?
Poštulka je samozřejmost, ale musím uznat, že přemýšlíme, jestli už neuzrál nějaký čas na změnu na brankářském postu, protože se Poštulkovi některé zápasy nepovedly.

Jak se povede Martinu Hřídelovi v nové funkci, uvidí diváci už v neděli, kdy od 16.30 hodin hostí Čáslav ve Vodrantech fotbalový klub z Třince.