Martin Votava vyhrál anketu díky neuvěřitelným 338 hlasům! „Hodně se na tom podílela moje přítelkyně, ta to měla celé na starost," usmíval se vítěz.

„Je to pěkné," říkal fotbalista Paběnic, když dostával cenu v redakci Kutnohorského deníku a zaměřil se na své podzimní výkony: „K výkonům mi asi pomohla letní příprava v Čáslavi, kde jsem se na podzimní část dobře připravil. Uvidíme, jak to bude pokračovat na jaře. Zimní příprava v Paběnicích byla bídná. Nikdo moc nechodil, nejsou prostě lidi, ale to je problém všude. Uvidíme, snad se to nějak vyvrbí."

Přivábí sám Votava do úzkého paběnického týmu opět někoho z Čáslavi? „Zatím o nikom nevím, akorát jsem mluvil s Honzou Veselým, ale ten se rozhodne v létě," odpovídal Martin Votava.

A s kým si Martin Votava v Paběnicích na hřišti nejvíce rozumí? „Je tam taková osa Michal Blažek – Martin Fuksa – Lukáš Votava. S nimi se mi hraje nejlépe," říkal samotný hráč. Přetáhne Blažka nebo Fuksu do futsalového Green Baru, kde je Votava manažerem? „To asi nehrozí, že bych je přetáhl," usmíval se Votava. A co naopak jeho přestup do Kantoru? „Na druhou stranu už nějaký jednání proběhly, ale spíš zůstanu v Green Baru," ujistil.

Situace v okresním přeboru je poměrně jasně daná. Kdo však podle Martina Votavy spadne a kdo postoupí? „Sestupu se letos asi nevyhnou Křesetice. Budou to mít hodně těžké. Myslím, že velmi dobře posílily Tupadly a budou se tlačit nahoru. Uvidíme, jestli si Kutná Hora B postup pohlídá. Přes zimu totiž neměla přesvědčivé výsledky. Naopak mají zkušené hráče jako Pavla Krále a jestli budou posilovat o kluky z áčka, tak si asi postup vzít nenechají," myslí si paběnický středopolař.

Martin Votava převzal cenu za vítězství v anketě Hvězda okresního přeboru za podzim 2012. Kompletní pořadí 1. M. Votava (Paběnice, 338)
2. P. Rathauz (Malín, 107)
3. I. Babák (Zbýšov, 89)
4. M. Potměšil (Tupadly, 88)
5. Zdeněk Cakl (Vrdy, 83)
6. V. Štorch (Kácov, 65)
7. J. Charvát (Křesetice, 31)
8. L. Pospíšil (Sedlec, 2)
9. – 14. M. Čálek (Zbraslavice), J. Krupička (K. Hora B), T. Lev (N. Dvory), J. Rejthárek (Malešov), Z. Schneiderwind (Žleby), M. Veliký (U. Janovice B) všichni 0.

Redakce Kutnohorského deníku se omlouvá Zdeňkovi Caklovi z Vrdů za to, že v prvotním sčítání hlasů omylem nepřičetla jeho 83 hlasů.