Bílé Podolí – Nespeky 1:3 (1:0)

Když ve 43. minutě skóroval Antoš na 1:0, nikoho by nenapadlo, že by fotbalisté Bílého Podolí prohráli. Jenže opak byl pravdou!

„Tentokrát k nám přijelo zkušené mužstvo z popředí tabulky a ve druhém poločase nás přehráli. Mají tam dobré hráče. Dostali jsme dva slepené góly a pak už jsme se na nic nezmohli,“ říkal zklamaný domácí trenér Bohuslav Šváb.

Přitom Kobylky šance měly. Ve 2. minutě šel sám na brankáře Šálený, ale střílel vedle. „Pak jsme měli různé závary, ale nebyli jsme důrazní. Třetí branku jsme dostali až v poslední minutě, kdy jsme hráli vabank,“ dodal Šváb.

Branky: 43. Antoš – Sisel, Myslivec, Doubek. Rozhodčí: Zdeněk, bez ČK. Bílé Podolí: Beran – Mužátko, Bareš, Štoček, Svoboda – Fejfar, Zelený (80. Toman), Šálený, Spáčil (65. Chmelař) – Antoš, Antuš. Trenér Bohuslav Šváb.

Sedlec Prčice- Sázava 2:0 (2:0)

Trenér Sázavy Jiří Jirsa neměl dobrý pocit už před zápasem: „Už když jsem viděl delegaci, tak jsem měl smíšené pocity a věděl jsem, že nás nečeká nic lehkého. To ale ať si přebere každý sám.“

Jirsa věděl, co říká. V páté minutě měli Sázavští kopat jednoznačnou penaltu. „Viděl jsem to já, všichni hráči na hřišti a potvrdil mi to i faulující brankář. Rozhodčí to nechali, bohužel jsem ukřivděné kluky neukočíroval,“ pokrčil rameny sázavský trenér a pokračoval: „Hráli jsme nedisciplinovaně a dorazil nás gól „negól“: Náš brankář vyrazil roh a pomezní rozhodčí signalizoval překročení balonu za brankovou čárou. Všichni přítomní se divili, ale branka platila.“

V tu chvíli už hosté tušili, že nevyhrají. „Začali jsme dostávat žluté karty a musel přijít trest. Nepokryli jsme dorážejícího hráče a domácí zvýšili na 2:0. My jsme si žádnou šanci nevypracovali,“ dodal k první půli Jirsa.

„Přestávku jsem věnoval tomu, abych kluky uklidnil, říkal jsem jim, ať hlavně dohrají bez červené karty, což se podařilo,“ oddychl si trenér hostí, „Nepodařilo se nám ale nic udělat s výsledkem. Domácí vyhráli, ale dnes nemůžu říct, že zaslouženě.“

Branky: Růzha, M. Nousek. Rozhodčí: Šnýdr. Sázava: Štěpánek – Švehla, Chuchla, Skála, Král – Jelínek, Foltýn (75. Dytrych), Šmídek, Knotek – Svoboda (82. Církva), Švec. Trenér Jiří Jirsa.

Tupadly – Poříčí n. S. 0:1 (0:0)

Trenéra Tupadel Stanislava Krajíčka mrzela jen porážka, nikoliv předvedený výkon: „Zápas se mi hodnotí těžce, protože jsme prohráli, ačkoliv jsme měli body na dosah. Musím kluky pochválit za předvedený výkon. Takto kdyby hráli od začátku, tak by jistě nebyli poslední.“

Rozhodla jediná chyba ve druhé půli a branka Říhy. „První půlku jsme splnili vše, co jsme si řekli. Hosté byli lepší, ale bojovností a důrazem jsme se jim vyrovnali, takže jsme je do ničeho nepustili,“ popisoval Krajíček a navázal: „Do druhého poločasu jsme udělali v 70. minutě jednu chybu a hosté nás potrestali. Na druhé straně jsme mohli dát gól do prázdné brány, ale místo toho jsme trefili obránce. Byla to smůla.“

Branka: 70. Říha. Rozhodčí: Hurych, bez ČK. Tupadly: Dušánek – Průcha, Píška, Štainer (80. Kořínek), R. Krajíček (70. F. Císař) – Jan Kročák, Semráda, Drbohlav, Chvátal (75. Mlynka) – M. Kročák, Nezbeda. Trenér Stanislav Krajíček.

Zbraslavice – Chocerady 0:1 (0:0)

Fotbalisté Zbraslavic prohráli překvapivě. A jejich manažer Lubomír Tvrdík hodnotil zápas s ironickým úsměvem: „Zápas jsme nezvládli. Hráli jsme špatně, nedařila se nám hra ani dostat soupeře do tlaku. Navíc jsme se nedostávali ani do šancí, nebo jsme je neproměnili. V 68. minutě jsme navíc nedali penaltu, Čálek kopl balon vedle, což byl náš poslední hřebíček do rakve.“

Chocerady vydržely hrát fotbal celý zápas, čímž překvapily i samotného Tvrdíka. „Zaslouženě si odvezly tři body,“ řekl s pokorou manažer domácích. Jedinou branku dali hosté v nastaveném čase z brejku, když se domácí snažili rozhodnout zápas.

„Bohužel jsme ztratili tři body a znovu jsme se namočili ve spodu tabulky,“ dodal Tvrdík.

Rozhodčí: Kuka, bez ČK. Zbraslavice: Vavřina – Havránek, Špička, Herčík, Pospíšil – Hlava (61. Kakáček), Výborný, M. Veselý, J. Veselý – Šindelář, Čálek. Trenér Jan Jursík.